~2 WEEK AD~ Dierbergs Weekly Deals 11/19-12/2

by Cristi on November 19, 2013. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

dierbergsstoreGo HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy!! Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40!Register to receive the Dierbergs Weekly Newsletter HERE and get access to exclusive in store coupons!

d21 Day Shocker Sale: (Thursday, 11/21)
Cool Whip = $.99
Fresh Express Salad Blends = 3/$5
Boneless Half Pork Loin = $2.47/lb
Connie’s Pizza = $3.97
Old Fashioned Off-the Bone Ham = $5.99/lb

Jolly Time Popcorn = 10/$10
Buy 2
-Use $1/2 Jolly Time Healthy Pop Popcorn
Final Price = $.50 each
Betty Crocker Specialty Potatoes = $.88
Buy 2
-Use $0.50 off TWO BOXES Betty Crocker boxed Potatoes  or
-Use $.50/2 Betty Crocker boxed potatoes, excludes potato buds and pouch or twin packs (11/17 SS)
Final Price = $.63 each

d6

Frito Lay Chips & Pretzels (select) = 3/$8.97
Save $3 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $1.99 each

*TURKEY TIME*
Frozen Jennie-O Turkey = $.75/lb
Frozen Honeysuckle Turkey = $.85/lb
Butterball Frozen Turkey = $1.29/lb
-Use $3.00 off Butterball Turkey w/purch. of 4 sides (or 11/20 SS)
Honeysuckle Fresh Turkey = $1.49/lb

$1 & Under Deals:
McCormick Brown Gravy Mix = 2/$1
Jell-O Gelatin or Pudding = 5/$4
Kraft Marshmallows or Crème = $.99
Dean’s All Natural or Land O Lakes French Onion Dip =$.99
Campbell’s Gravy = 10/$10
McCormick Gravy Mixes = 10/$10
Suave Deodorant = 10/$10

Swanson Broth = 5/$4
Buy 5
-Use $.40/5 Swanson Broth (11/3 SS)–doubles
Final Price = $.64 each
Mario Olives = 4/$5
-Use $.30/1 Mario Olives –doubles
Final Price = $.65
Dole Pineapple, Mandarin Oranges or Tropical Fruit = 10/$10
Buy 2
-Use $.50/2 Dole Mandarin Oranges or Tropical Fruit (11/17 SS) or
-Use Save $1.00 Off ANY Three (3) DOLE® Canned Fruits
Final Price = as low as $.67 each
7Up, Dr. Pepper or Sunkist Orange 2 liter = 10/$10
Buy 2
-Use $.55/2 Soda 2 Liter 7 UP, A&W, Canada Dry, Sun Drop, or Sunkist (11/17 SS)
Final Price = $.73 each
Green Giant Boxed Vegetables = 5/$5
Buy 3
-Use $.60/3 Green Giant Frozen Boxed Veggies – 9/15/13 SS
Final Price = $.80 each
Campbell’s Cream Soup = 5/$5
Buy 4
-Use $.40/4 Campbell’s Cream (10/6 SS)–doubles
Final Price = $.80 each
Carnation Evaporated Milk = 4/$5
Buy 2
-Use $.55/2 Carnation evaporated milk cans, 12 oz (9/22 SS)
Final Price = $.98 each
Betty Crocker Specialty Potatoes = 4/$5
Buy 2
-Use $0.50 off TWO BOXES Betty Crocker boxed Potatoes or
-Use $.50/2 Betty Crocker boxed potatoes, excludes potato buds and pouch or twin packs (11/17 SS)
Final Price = $1 each
Heinz Gravy = 4/$5
Buy 4
-Use $1.00 off any FOUR (4) Heinz HomeStyle Gravy
Final Price = $1 each

d5

Pepsi, Diet Pepsi or Moutain Dew = $1.33 each
B3G1 FREE
Buy 4
Final Price = 4/$4

d1Other Deals:

Kraft Philly Cream Cheese = 4/$6
Save $1 instantly wyb (4)
Buy 4
Final Price = $1.25 each
Pillsbury Grands Biscuits = 3/$5
Buy 2
-Use $.40/2 Pillsbury sweet rolls or Grands! sweet rolls (11/17 SS)—doubles or
-Use $0.50 off Pillsbury Grands! Sweet Rolls or
-Use $.50/2 Pillsbury® Rolled Refrigerated Pie Crusts
Final Price = $1.27 each
Betty Crocker Ready to Spread Frosting = 3/$5
Buy 2
-Use $0.75 off 2 Betty Crocker Ready to Spread Frosting or
-Use $.75/2 Betty Crocker® Ready to Spread Frosting, Supreme Brownie Mix, Dessert Bar Mix or
-Use $.75/2 Betty Crocker Ready to Spread Frosting, Supreme Brownie Mix, Dessert Bar Mix, SuperMoist Cake Mix, or Cookie Mix, 17.5 oz+ (9/29 SS—HURRY, expires 11/23)
Final Price = $1.29 each
Libby’s Pumpkin = $1.68
Buy 2
-Use $.75/2 Libby’s Pumpkin (11/3 SS)
Final Price = $1.31 each
Heluva Good! Dip = $1.99
-Use $.50/1 Heluva Good! Dip
Final Price = $1.49
Dannon Oikos Greek Yogurt Dip = 2/$5
Buy 2
-Use $2.00 off any two Dannon Oikos Greek Yogurt Dips
Final Price = $1.50 each

d3

Kraft Salad Dressing = 2/$4
Save $1 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $1.50 each
Pillsbury Sweet Rolls or Crescents = 2/$4
Buy 2
-Use $.40/2 Pillsbury crescent dinner rolls, excludes twin pack (9/29 or 10/13 SS)—doubles
Final Price = $1.60 each
C&H Powdered or Brown Sugar = 2/$4
Buy 2
-Use $.75/2 C&H Sugar (11/3 SS)
Final Price = $1.63 each
I Can’t Believe It’s Not Butter = 2/$5
-Use $.40/1 I Can’t Believe It’s Not Butter (11/17 RP)–doubles
Final Price = $1.70
Pillsbury Ready to Bake Cookies = 2/$5
Buy 2
-Use $1.50 off TWO Pillsbury Refrigerated Dough or
-Use $1.50 off TWO Pillsbury Refrigerated Dough
Final Price = $1.75 each
Nestle Tollhouse Morsels = 2/$5
Buy 2
-Use $.75/2 Nestle toll house morsels (11/17 RP) or
-Use  $.50/2 Nestle Morsels
Final Price = $2.13 each
Reynolds Foil Wrap (30-75sq ft) = $2.99
-Use SAVE $0.75 off ONE (1) package of Reynolds Wrap® Foil (35 sq ft or larger, excluding Wrappers™ foil sheets and Reynolds Wrap® Heavy Duty Non-Stick Foil)  or
-Use $.75.1 Reynolds Wrap foil, 35 sqft+, excludes Wrappers (9/15 SS)
Final Price = $2.24
Pillsbury Pie Crust = 2/$5
Buy 2
-Use $0.50 off TWO Pillsbury Refrigerated Pie Crusts or
-Use $.50/2 Pillsbury rolled refrigerated pie crusts (11/17 SS)
Final Price = $2.25 each
French’s Fried Onions = 2/$6
-Use $.50/1 French’s French Fried Onions (11/3 SS)
Final Price = $2.50
Nabisco Chips ahoy or Honey Maid Graham Crackers = 2/$6
Buy 2
-Use $0.75/2 Nabisco Cookies or Crackers (11/10 SS)
Final Price = $2.63 each
Planters Cashews or Mixed Nuts = $3.99
Buy 2
-Use $1/2 Planters nuts, 6 oz+ (11/17 SS)
Final Price = $3.49 each
Cascade Dish Detergent (75oz) = $4.99
-Use $.50/1 Cascade (10/27 PG)
Final Price = $4.49
Maxwell House Coffee (28-31oz) = $6.79
Save $.80 instantly
-Use $1/1 Maxwell House (11/17 SS)
Final Price = $4.99
Viva Paper Towels (6pk) = $6.49
-Use $1/1 Viva paper towels, 6 pk+ (10/13 SS)
Final Price = $5.49

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 2 comments… read them below or add one }

1 Christine Hamilton November 20, 2013 at 8:13 am

1.50 off WYB 1 COOL WHIP Whipped Topping and 1 JELLO-O Gelatin or Pudding (exp 12/20/13)
December 13, 2013 Issue 12 “ALL YOU” MAGAZINE”.
Jello Gelatin .80 AND Cool Whip .99 = $1.79 – $1.50 = 2 for .29!

Reply

Cristi 2 Cristi November 20, 2013 at 1:17 pm

Thanks!!

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: