Dierbergs Weekly Ad

Dierbergs Weekly Deals 12/16/14-12/22/14

by Cristi on December 18, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

KSSDIERBERGS1

Here are my TOP PICKS for deals at Dierbergs this week…

  • Go HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy.
  • Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40!
  • Go HERE to view the weekly ad.

McCormick Brown Gravy Mix = 2/$1
Campbell’s Gravy = 5/$4
JellO Gelatin or Pudding = 5/$4
7Up, Dr Pepper or Sunkist Orange (2L) = $.89
Kraft Jet Puffed Marshmallows = $.99
Kraft Cool Whip = $.99
EZ Foil All Purpose Pan or Casserole Pan = $.99
Lindsay Olives = 10/$10
McCormick Gravy Mix = 10/$10
Dannon Oikos Gravy Yogurt or Creamery Pudding = 10/$10

Swanson Broth = 5/$4
Buy 5
-Use $.40/5 Swanson Broth Cans (11/9 SS)—doubles
Final Price = $.64 each

Campbell’s Soups = 5/$5
-Use $.40/4 Campbell’s Condensed Soup (10/12 or 11/9 SS) —doubles or
-Use $1/5 Campbell’s Condensed Soup 
Final Price = as low as $.80 each

Betty Crocker Cake Mix = 4/$5
Buy 2
-Use $0.75 off any 2 cake mix or frosting
Final Price = $.88 each

Dole Pineapple, Mandarin Oranges or Tropical Fruit = 4/$5
-Use $.75/2 Dole Mandarin Oranges or Tropical Fruit (11/16 SS) or
-Use $.50/2 Dole Pineapple
Final Price = as low as $.88 each

Sargento Tastings Cheese = $1.74
-Use $0.75 off One (1) Sargento Tastings Cheese
Final Price = $.99

Heinz Gravy = 4/$5
Buy 4
-Use SAVE $1.00 When you purchase FOUR (4) Heinz® HomeStyle Gravies (18 oz.)
Final Price = $1 each

Old Orchard 100% Juice Blends = 3/$5
-Use $1/2 Old Orchard Juice Blends
Final Price = $1.17 each

C&H Granulated Sugar (4lb) = 2/$4
-Use $.40/1 C&H Sugar (11/2 RP)—doubles or
-Use $.75/2 C&H Sugar 
Final Price = as low as $1.20

C&H Brown or Powdered Sugar (32oz) = 2/$4
-Use $.50/2 C&H Brown or Confectioner’s Sugar (11/2 RP) or
-Use $.75/2 C&H Sugar 
Final Price = as low as $1.20

Betty Crocker Ready to Spread Frostings = 3/$5
Buy 2
-Use $0.75 off any 2 cake mix or frosting
Final Price = $1.30 each

Pillsbury Grands Biscuits = 3/$5
-Use $0.40 off 3 Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits —doubles or
-Use $.30/2 Pillsbury Grands Biscuits (10/19 or 11/2 SS)—doubles
Final Price = as low as $1.37 each

Nabisco Snack Crackers = $1.88
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product (11/9 SS)
Final Price = $1.51 each

Swanson Aseptic Broth or Stock = 2/$4
Buy 3
-Use $.40/3 Swanston Broth or Stock (11/9 SS)—doubles
Final Price = $1.73 each

Frito Lay Simply Naturals, Lay’s, Tostitos or Smartfood Popcorn = $3.32
Save $4 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $1.99 each

Pillsbury Pie Crust = 2/$5
-Use $0.50 off Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts
Final Price = $2

Reynolds Foil Wrap = $2.99
-Use  $.75/1 Reynolds Wrap Foil
Final Price = $2.24

Sister Schubert’s Dinner or Sweet Rolls = 2/$6
-Use $.75/1 Sister Schubert’s
Final Price = $2.25

Planters Peanuts (16oz) = 2/$6
Buy 2
-Use $1/2 Planters Nuts or Peanut Butter (11/16 SS)
Final Price = $2.50 each

French’s French Fried Onion = 2/$6
-Use $.50/1 French’s French Fried Onions (11/9 or 12/7 SS)
Final Price = $2.50

North Star Ice Cream Sandwiches = 2/$6
-Use $.50/1 North Star Novelty
Final Price = $2.50

Chex Cereal = 2/$6
Buy 2
-Use $.50/2 General Mills Chex Mix, Buddies, Popped or Xtreme, Bugles Corn Snacks, Gardettos Snack Mix or Green Giant Veggie Snacks Chips, Puffs or Fries (10/26 SS—expires 12/20!) or
-Use $1.00 off any TWO BOXES Chex™ cereals
Final Price = as low as $2.50 each

Welch’s Sparkling Juice = $3
Save $1 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2.50 each

Nabisco Ritz or Toasted Chips = 2/$6
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product (11/9 SS)
Final Price = $2.63 each

Kraft Miracle Whip or Mayo (22-30oz) = $3.99
Save $2 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2.99 each

Planters Cashews or Mixed Nuts = $4.49
Buy 2
-Use $1/2 Planters Nuts or Peanut Butter (11/16 SS)
Final Price = $3.99 each

Palermo’s Pizza = 2/$10
Buy 2
-Use $1/2 Palermo’s Pizza
Final Price = $4.50 each

Starbucks Coffee or Tazo Tea = $6.99
-Use $2.00 off TWO Starbucks Packaged Coffee products or
-Use  $4.00 off any THREE (3) Starbucks Packaged Coffee
Final Price = as low as $5.66 each

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…


Print Friendly

{ 0 comments }

Dierbergs Weekly Deals 12/9/14-12/15/14

by Cristi on December 10, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

KSSDIERBERGS1

Here are my TOP PICKS for deals at Dierbergs this week…

  • Go HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy.
  • Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40!
  • Go HERE to view the weekly ad.

Royal Gelatin or Pudding = 10/$4
Dierbergs Cream Soups = $.69
Del Monte Vegetables = 3/$2
Del Monte Tomatoes = 5/$4
Powerade or Powerade Zero = $.88
7Up, Dr Pepper or Sunkist Orange = $.89
Marzetti Salad Dressing = $.89
Dierbergs Cream Cheese = $.97
Dierbergs Pasta = 10/$10
Del Monte Pineapples = 10/$10
Seedless Navel Oranges = 10/$10
Star Ruby Red Grapefruit = 10/$10

New York Texas Toast Croutons = $.99
-Use $.50/1 New York Texas Toast
Final Price = $.49

Prairie Farms Greek Yogurt = 10/$10
Buy 4
-Use $1/4 Prairie Farms Greek Yogurt
Final Price = $.75 each

Brooks Chili Beans = 10/$10
Buy 2
-Use $.45/2 Brooks Chili Beans (10/5 SS)
Final Price = $.78 each

Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup = 10/$10
-Use $.40/4 Campbell’s Condensed Soup (10/12 or 11/9 SS) —doubles or
-Use $1/5 Campbell’s Condensed Soup
Final Price = $.80 each

Carnation Evaporated Milk = $1.39
Buy 2
-Use $.55/2 Carnation Evaporated Milk (11/2 SS) or HERE
Final Price = $1.12 each

Progresso Soup = 3/$5
-Use $.50/2 Progresso Product (12/7 SS) or
-Use $.50/2 Progresso Soup 
Final Price = $1.42 each

Minute or Success Rice = 2/$4
-Use $.50/1 Minute Ready To Serve Rice Product (10/5 RP) or HERE  or
-Use $.50/1 Success Rice
Final Price = $1.50

Krusteaz Baking Mixes = $2.18
-Use $.55/1 Krusteaz Mix (10/5 SS)
Final Price = $1.63

Ghirardelli Brownie Mix = $2.18
Buy 2
-Use $1/2 Ghirardelli Brownie Mix (10/5 SS)
Final Price = $1.68 each

Pillsbury Ready to Bake Cookies = 2/$5
Buy 2
-Use  $1.50 off two Pillsbury Refrigerated Cookie Dough
Final Price = $1.75 each

Kettle Chips = 2/$5
Buy 2
-Use $1.00 off TWO (2) Kettle Brand Chips
Final Price = $2 each

Back to Nature Cookies = $3.49
-Use $1/1 Back to Nature Product
Final Price = $2.49

Prairie Farms Lactose Free Almond Milk or Iced Coffee = 2/$6
-Use $.50/1 Prairie Farms Iced Coffee
Final Price = $2.50

Frito Lay Party Size Snacks or Dips = $3.99
Save $2.98 wyb 2+
Buy 2
Final Price = $2.50 each

Nabisco Ritz, Snack Crackers or Crackerfuls = 2/$6
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product (11/9 SS) or
-Use $0.50 off when you buy any ONE (1) NABISCO Product
Final Price = a low as $2.50

So Delicious Coconut Milk = $3.49
-Use $.55/1 So Delicious Product or HERE
Final Price = $2.94

Immaculate Baking Scones or Cinnamon Rolls = 2/$7
-Use $0.50 off Immaculate Baking Refrigerated product
Final Price = $3

Fisher Baking Nuts (Pecans, Almonds or Walnuts 10oz) = $4.99
-Use $1/1 Fisher Nuts  or (11/9 SS) or
-Use $1/2 Fisher Nuts (12/7 SS)
Final Price = $3.99

Digiorno Pizza = 2/$12
-Use $1/1 Digiorno Rising Crust Pizza
Final Price = $5

Hefty Trash Bags = $6.99
-Use $1/1 Hefty Tall Kitchen or Large Black Trash Bags (11/9 RP)
Final Price = $5.99

Brawny Paper Towels (6-8pk) = $6.99
-Use $1/1 Brawny Paper Towels
Final Price = $5.99

Hot Rotisserie Whole Chicken = $6.99
Get a FREE Hot Mashed Potatoes (1lb) w/Gravy (1/2lb)
Final Price = $6.99 for everything!

Gain Flings or Tide Pods = $14.99
-Use $2/1 Tide Pods, Gain Flings, Downy Unstopables, Bounce Bursts or Gain Fireworks (11/16 RP) or
-Use $3/2 Tide Pods, Gain Flings, Downy Unstopables, Bounce Bursts or Gain Fireworks (11/16 RP)
Final Price = $12.99

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…


Print Friendly

{ 0 comments }

Dierbergs Weekly Deals 12/2/14-12/8/14

by Cristi on December 3, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

KSSDIERBERGS1

Here are my TOP PICKS for deals at Dierbergs this week…

  • Go HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy.
  • Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40!
  • Go HERE to view the weekly ad.

Dierbergs Tomatoes (14.5oz) = $.49
Red or Golden Delicious Apples = $.68/lb
7Up, Dr Pepper or Sunkist Orange (2L) = $.97
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna or Sardines = $.99
Dannon Oikos Yogurt = 10/$10
Pillsbury Cake Mix = 10/$10
Bush’s Best Beans = 10/$10
Cervasi Pasta = 10/$10
Dannon Creamery Puddings = 10/$10
Seedless Navel Oranges = 10/$10
Star Ruby Red Grapefruit = 10/$10

Prairie Farms Fat Free Yogurt = 2/$1
Buy 3
-Use B2G1 FREE Prairie Farms Yogurt
Final Price = $.33 each

Fancy Feast Cat Food = 10/$6
Buy 24
-Use $1/24 Purina Fancy Feast Gourmet Cat Food (10/26 RP)
Final Price = $.56 each

Dei Fratelli Tomatoes or Tomato Soup = $1
Save $2 instantly wyb (10)
Buy 10
Final Price = $.80 each

Westpac Blended Vegetables = 2/$3
-Use Save 35¢ on any FLAV-R-PAC or WESTPAC Product —doubles
Final Price = $.80

Libby’s Vegetables = 4/$5
Buy 4
-Use $1/4 Libby’s Vegetable Product (11/16 RP)
Final Price = $1 each

Campbell’s Chunky Soup = 3/$5
Buy 2
-Use $.50/2 Campbell’s Chunky Soup or Chili
Final Price = $1.42 each

Pillsbury Ready to Bake Cookies = 2/$5
Buy 2
-Use $1.50 off two Pillsbury Refrigerated Cookie Dough
Final Price = $1.75 each

Healthy Choice Selections, Cafe Steamers or Baked Entrees = 5/$10
Buy 4
-Use $1/4 Healthy Choice Product
Final Price = $1.75 each

Imagine Soup = 2/$6
-Use $1/1 Imagine Product
Final Price = $2

Crystal Light, Mio or Kool Aid Water Enhancers = $3
Save $3 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $2 each

Prairie Farms Homestyle Churn Ice Cream = $2.88
-Use $.50/1 Prairie Farms Homestyle Churn Ice Cream
Final Price = $2.38

Colgate Max Toothpaste = $2.89
-Use $.50/1 Colgate Toothpaste (11/23 SS)
Final Price = $2.39

Nabisco Snack Crackers = 2/$6
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product (11/9 SS) or
-Use $0.50 off when you buy any ONE (1) NABISCO Product
Final Price = as low as $2.50

Nabisco Chips Ahoy! = 2/$6
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product (11/9 SS) or
-Use $0.50 off when you buy any ONE (1) NABISCO Product
Final Price = as low as $2.50

Starbucks Frappuccino (4pk btls or cans) = 2/$9.98
Save $2 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $3.99 each

Farmland Sausage Links or Patties = $3.99
Get a FREE Farmland Bacon ($7.49 value) wyb (2)
Buy 2
-Use $2/2 Farmland Bacon or Sausage Products
Final Price = $5.98 for everything!

Colgate Optic White Toothbrush Pen = $14.89
-Use $2.00 off Colgate Optic White™ Toothbrush and Pen
Final Price = $12.89

Get a Bialetti 4pc Pizza Set via Mail wyb $25+ of the following Products:
Dawn Dish Liquid (10.1-24oz) = $2.99
Bounce Fabric Softener or Dryer Bar = $3.99
-Use $3/2 Tide Detergent, Boost, To Go, Downy or Bounce (11/30 PG)
Downy Fabric Softener = $4.99
-Use $3/2 Tide Detergent, Boost, To Go, Downy or Bounce (11/30 PG)
Tide Laundry Detergent (92-100oz) = $10.99
-Use (3) $1.00 off ONE Tide Detergent 40oz or larger or
-Use $2.00 off TWO Tide Detergents and/or Boost or
-Use (3) $2/1 Tide Detergent (10/26 or 11/30 PG) or
-Use $3/2 Tide Detergent, Tide Boost, Tide To Go, Downy or Bounce (10/26 or 11/30 PG)
Charmin Bath Tissue (18pk double or 9pk mega) = $10.99
-Use $.25/1 Bounty, Charmin, or Puffs Product (11/30 PG) or
-Use $0.35 off ONE Charmin Ultra Soft or Strong
Bounty Paper Towels (8pk) = $11.99
-Use $.25/1 Bounty, Charmin, or Puffs Product (11/30 PG)
Final Price = varies
Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }

Dierbergs Weekly Deals 11/18/14-12/1/14 *2 WEEK SPECIALS*

by Cristi on November 19, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

KSSDIERBERGS1

Here are my TOP PICKS for deals at Dierbergs this week…

  • Go HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy.
  • Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40!
  • Go HERE to view the weekly ad.


3 Day Shocker Sale (THURS-FRI-SAT):
Campbell’s Gravy = $.58
Betty Crocker Cake Mix = $.88
General Mills Cereal = $1.88
Boneless Pork Loin Roast = $2.78/lb
Dierbergs Signature Off the Bone Ham = $4.99/lb

~2 WEEK AD: 11/18-12/1~
Green Giant Vegetables = 5/$3
Jennie O Turkey = $.75/lb
Imperial Margarine Quarters = $.77
Campbell’s Gravy = 5/$4
JellO Gelatin or Pudding = 5/$4
7Up, Dr Pepper or Sunkist Orange (2L) = $.89
Honeysuckle Turkey = $.95/lb
Kraft Cool Whip (8oz) = $.99
Kraft Marshmallows or Creme = $.99
Green Giant Boxed Vegetables = 10/$10
Birds Eye or Freshlike Vegetables = 10/$10
McCormick Gravy Mix = 10/$10
Margaret Holmes Seasoned Vegetables = 10/$10
Russell Stover Sugar Free Candy = 10/$10
Sensations Beverage Napkins = 10/$10

Swanson Broth (14oz) = 5/$4
Buy 5
-Use $.40/5 Swanson Broth Cans (11/9 SS)—doubles
Final Price = $.64 each

Campbell’s Cream Soup = 5/$5
-Use $.40/4 Campbell’s Condensed Soup (11/9 SS) or
-Use $1/5 Campbell’s Condensed Soup
Final Price = as low as $$.80 each

Carnation Evaporated Milk = 4/$5
Buy 2
-Use $.55/2 Carnation Evaporated Milk (11/2 SS) or HERE
Final Price = $.98 each

Heinz Gravy = 4/$5
Buy 4
-Use SAVE $1.00 When you purchase FOUR (4) Heinz® HomeStyle Gravies (18 oz.)
Final Price = $1 each

Pillsbury Sweet Rolls or Crescent = 2/$4
-Use $.40/2 Pillsbury Crescent Dinner rolls (11/2 or 11/16 SS) —doubles or
-Use $0.40 off 2 Pillsbury™ or Grands!™ Sweet Rolls —doubles
Final Price = $1.20 each

Libby’s Pumpkin = 3/$5
Buy 2
-Use $.75/2 Libby’s Pumpkin (11/2 SS)
Final Price = $1.29 each

Pillsbury Grands! Biscuits = 3/$5
-Use $.40/3 Pillsbury Refrigerated Grands or Grands Jr Biscuits (9/21 SS)—doubles
or
-Use $.30/2 Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits (11/2 or11/16 SS)—doubles
or
-Use $0.40 off Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits —doubles
Final Price = as low as $1.37 each

New York Texas Toast, Breadsticks or Garlic Knots = 2/$4
-Use $.50/1 New York Brand Frozen Product (11/2 SS) or HERE
Final Price = $1.50

Swanson Aseptic Broth or Stock = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Swanson Broths 
Final Price = $1.50 each

Nabisco Snack Crackers = 2/$4
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product (11/9 SS) or
-Use $0.50 off when you buy any ONE (1) NABISCO Product
Final Price = as low as $1.50

Uncle Ben’s Long Grain and Wild Rice or Ready Rice = $1.79
Buy 4
-Use $1.00 off any (4) Uncle Ben’s Brand rice products
Final Price = $1.54 each

C&H Sugar (4lb) = $2.19
Buy 2
-Use $.75/2 C&H Sugar Products 2lb+
Final Price = $1.69 each

Pace, Picante, Salsa or Dips = $2.49
Buy 2
-Use $.50/2 Pace Products
Final Price = $1.99 each

Lays, Simply Natural or Tostitos Chips = $3.32
Save instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $1.99 each

Jack’s Pizza = 4/$11
-Use $.75/1 Jack’s Pizza
Final Price = $2

Nestle Toll House Ready to Bake Cookies = 2/$5
-Use $.50/1 Nestle Toll House Refrigerated Cookie Dough (11/2 RP)
Final Price = $2

Nestle Toll House Baking Morsels = 2/$5
Buy 2
-Use $1/2 Nestle Toll House Morsels (9/28 SS)
Final Price = $2 each

Glad Storage or Freezer Bags, Containers, Cling Wrap or Press n Seal = 2/$5
Buy 2
-Use $1.00 off any 2 Glad Food Protection Items
Final Price = $2 each

Kraft Cheese = 2/$5
Save $1 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2 each

Rolaids Tablets (72-150ct) = $3.99
Buy 2
-Use BUY ONE GET ONE FREE Buy ONE (1) Rolaids® Tablet or Liquid, Get ONE (1) Rolaids® Tablet or Liquid Free 72 ct or greater
Final Price = $2 each

Welch’s Sparkling Juice Cocktail = $3
Save $1 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2 each

Reynolds Foil Wrap (35-75sq ft) = $2.99
-Use $.75/1 Reynolds Wrap Foil
Final Price = $2.24

Sister Schubert’s Dinner or Sweet Rolls = 2/$6
-Use $.75/1 Sister Schubert’s Rolls
Final Price = $2.25

Pillsbury Pie Crust = 2/$5
Buy 2
-Use $0.50 off TWO Pillsbury Refrigerated Pie Crusts or (11/16 SS)
Final Price = $2.25 each

French’s French Fried Onions = 2/$6
-Use $.50/1 French’s Fried Onions (11/9 SS) or
-Use $0.30 off any French’s French Fried Onions —doubles
Final Price = as low as $2.40

International Delight Flavored Creamers (32oz) = 2/$6
-Use $.55/1 International Delight Creamer (11/9 RP)
Final Price = $2.45

Planters Peanuts (16oz) = 2/$6
Buy 2
-Use $1/2 Planters Nuts or Peanut Butter (11/16 SS)
Final Price = $2.50 each

Chex Cereal = 2/$6
Buy 2
-Use $1.00 off any TWO BOXES Chex™ cereals
Final Price = $2.50 each

Johnsonville Breakfast Links or Patties = $3.49
Buy 2
-Use $1.50/2 Johnsonville Breakfast Sausage (11/16 SS)
Final Price = $2.74 each

Planters Cashews or Mixed Nuts = $4.49
Buy 2
-Use $1/2 Planters Nuts or Peanut Butter (11/16 SS)
Final Price = $3.99 each

Lucky Leaf Pie Filling (21oz) = 2/$5
Get a FREE Cool Whip wyb (2)
Buy 2
-Use $.75/2 Lucky Leaf Fillings
Final Price = $4.25 for everything!

Edwards Cream Pies = $5.99
-Use $1/1 Edwards Cream Pie
Final Price = $4.99

Sparkle Paper Towels (6-8pk) = $5.99
-Use $.45/1 Sparkle Product (11/2 RP)
Final Price = $5.54

Nexium OTC Relief = $23.99
-Use $2.00 off Nexium 24HR 42 count or
-Use SAVE $1.00 on ANY Nexium® 24HR product or
-Use $5/1 Nexium Product 28ct or 42ct (11/16 RP)
Final Price = as low as $18.99

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…


Print Friendly

{ 1 comment }

Dierbergs Weekly Deals 11/11/14-11/17/14

by Cristi on November 12, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

KSSDIERBERGS1

Here are my TOP PICKS for deals at Dierbergs this week…

  • Go HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy.
  • Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40!
  • Go HERE to view the weekly ad.

d115 Hour Sale (THURS, 11/13):
Chili Man Chili Seasoning Mix = $.69 (Limit 4)
Del Monte Tomatoes = $.75 (Limit 12)
Lindsay Olives = $.89 (Limit 4)
Yellow Onions (3lb) = $.98
Bartlett Pears = $.98/lb
Jolly Time Microwave Popcorn = 10/$10 (Limit 4)
Idaho Russet Potatoes = $1.18
Ghirardelli Brownie Mix or Krusteaz Pancke Mix or Cake Mix = $1.88 (Limit 4)
Field Sliced Bacon = $2.99 (Limit 4)
Bob Evans Pork Roll Sausage = $2.99 (Limit 4)
Center Cut Pork Boneless Pork Loin Roast = $2.99/lb
Arm & Hammer Laundry Detergent or Oxi Cleaners = $2.99 (Limit 4)
Nathan’s Beef Franks = $3.99 (Limit 4)
Perdue Chicken Crispy Strips = $5.59 (Limit 4)

S&W Beans = $.69 (Limit 12)
Buy 5
-Use $1.50/5 Cans of S&W Beans
Final Price = $.49 each

Old Orchard 100% Juice Blends = $1.67 (Limit 4)
Buy 2
-Use  $1/2 Old Orchard 100% Juice Blends 
Final Price = $1.17 each

Pepperidge Farm Swirl Bread = $1.88 (Limit 4)
-Use $.50/1 Pepperdige Farm Swirl Bread or Bagels (9/14 SS)
Final Price = $1.38

Eckrich Smoked Rope Sausage = 2/$5 (Limit 4)
-Use $1/1 Eckrich Sausage
Final Price = $1.50

Johnsonville Original Bratwurst Links = $4.29 (Limit 4)
-Use $1/1 Johnsonville Product
Final Price = $3.29

Scott Extra Soft Bath Tissue or Mega Roll Paper Towels = $4.99 (Limit 4)
-Use $.75/1 Scott Paper Towels (10/12 SS) or
-Use $.75/1 Scott Bath Tissue (10/12 SS)
Final Price = $4.24

Other Deals:
Ruby Red Grapefruit = 3/$1
Dierbergs Cream Soups = $.69
Del Monte Vegetables = 4/$3
Sweet Sue Broth = 3/$2
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna or Sardines = 5/$4
Del Monte Fruit or Pineapple = $.99
7Up, Dr Pepper or Sunkist Orange (2L) = $.99
Ground Chuck Patties = 10/$10
Starkist Chunk Light Tuna = 10/$10
Seedless Navel Oranges = 10/$10

Prairie Farms Greek Yogurt = 10/$10
Buy 4
-Use $1/4 Prairie Farms Green Yogurt
Final Price = $.75 each

Progresso Traditional Soup = 2/$3
-Use $1.00 off FOUR Progresso™ products or
-Use $.50/2 Progresso Product (11/2 SS) or
-Use $.25/1 Progresso Vegetable Classics Soup (11/2 SS)—doubles or
-Use $.50/2 Progresso Soup 
Final Price = as low as $1 each

Quaker Toasted Oats Cereal = 2/$5
Cap’’n Crunch or Life Cereal = 2/$5
Quaker Chewy Granols, Cookies or Breakfast Bars = 2/$5
Aunt Jemima Pancake Mix or Syrup = 2/$5
Save $3 instantly wyb (5) Quaker Products
Buy 3
Final Price = $1.90 each

Pillsbury Ready to Bake Cookies = 2/$5
-Use  $1.00 off TWO Pillsbury Refrigerated Cookie Dough or
-Use $.50/1 Pillsbury Ready to Bake Cookies (9/14 SS)
Final Price = $2

North Star Nutty Royale Cones, Patriot Pops or Lotta Juice Bars = 2/$5
-Use $.50/1 North Star Frozen Novelty
Final Price = $2

Back to Nature Crackers = 2/$6
-Use $1/1 Back to Nature Item
Final Price = $2

Pantene Hair Care = $3.99
-Use FREE Pantene Conditioner or Styler wyb Pantene Shampoo (10/26 PG) or
-Use  $1.00 off ONE Pantene Shampoo or Conditioner
Final Price = as low as $2 each

Quaker Instant Oatmeal = 2/$6
Quaker Oats = 2/$6
Save $3 instantly wyb (5) Quaker Products
Buy 5
Final Price = $2.40 each

Prairie Farms Iced Coffee or Lactose Free Almond Milk = 2/$6
-Use $.50/1 Prairie Farms Iced Coffee or
-Use $.50/1 Prairie Farms Lactose Free Milk
Final Price = $2.50

Prairie Farms Ice Cream = 2/$7
-Use $.40/1 Prairie Farms Ice Cream —doubles
Final Price = $2.70

Tresemme Hair Care = $4.99
-Use $1/1 Tresemme  or
-Use $2/1 Tresemme Shampoo (11/2 RP)
Final Price = as low as $2.99

Nabisco Family Size Cookies or Crackers = $3.99
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product (11/9 SS)
Final Price = $3.62 each

Fisher Pecans, Almonds or Walnuts = $4.99
-Use $1/1 Fisher Nuts Recipe Item (11/9 SS or HERE
Final Price = $3.99

Palermo’s Pizza = 2/$10
Buy 2
-Use $1/2 Palermo’s Pizza
Final Price = $4.50 each

Hefty Kitchen or Trash Bags = $6.99
-Use $1/1 Hefty Trash Bags (9/28 or 11/9 RP)
Final Price = $5.99

Centrum Adult Vitamins (130ct) = $8.99
-Use $2/1 Centrum Product (11/2 RP)
Final Price = $6.99

Marie Callender’s Pies = 2/$11
Get a FREE Reddi Wip Topping wyb (2)
Buy 2
-Use (2) $.50/1 Marie Callender’s Pies
Final Price = $10 for everything!

~$4 Instant Savings Promotion~
Peter Pan Peanut Butter = 2/$5
Bertolli Single Serve Meals = 2/$5
Pam Cooking Spray = $2.99
-Use $.50/1 Pam Cooking Spray or
-Use $.30/1 Pam Cooking Spray (10/5 SS)
Wesson Cooking Oil = $3.49
Marie Callender’s Fruit or Cream Pies = 2/$11 *Get a FREE Reddi Whip wyb (2) Pies
-Use (2) $.50/1 Marie Callender’s Pies
Save $4 instantly wyb (8)

Deal Ideas:
Pam Cooking Spray = $2.99
Save $4 instantly wyb (8)
Buy 8
-Use (4) $.50/1 Pam Cooking Spray or
-Use (4—limit per transaction) $.30/1 Pam Cooking Spray (10/5 SS)—doubles
Final Price = $1.94 each

Peter Pan Peanut Butter = 2/$5
Save $4 instantly wyb (8)
Buy 8
Final Price = $2 each

Marie Callender’s Fruit or Cream Pies = 2/$11
*Get a FREE Reddi Whip wyb (2) Pies
Save $4 instantly wyb (8)
Buy 8
-Use (8) $.50/1 Marie Callender’s Pies
Final Price = $36 for 8 Pies + get 4 FREE Reddi Whips!

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…


Print Friendly

{ 0 comments }

Dierbergs Weekly Deals 11/4/14-11/10/14

by Cristi on November 5, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

KSSDIERBERGS1

Here are my TOP PICKS for deals at Dierbergs this week…

  • Go HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy.
  • Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40!
  • Go HERE to view the weekly ad.

10/$10 + B10G1 FREE Sale:
Del Monte Fruit Naturals
Red & Golden Delicious Apples
Ruby Red Grapefruit
Fresh Express Green & Crisp Salads
Grimmway Farms Baby Peeled Carrots
Giorgio Whole White Mushrooms
Pictsweet Vegetable Sides or Natural Vegetables
Quaker Popped Snacks
Mt. Olive Relish
Hunt’s Pasta Sauce
Cousin Willie’s Microwave Popcorn (3pk)
French’s Worcestershipre Sauce (10oz)
Creamette Pasta
Green Giant Canned Vegetables
Rotel or Hunt’s Tomatoes (10-15oz)
Chef Boyardee Pasta
Kraft Macaroni & Cheese
Jell-O Family Size Pudding or Gelatin
Dutch Farms English Muffins
Del Monte Pasta Sauce or Contadina Tomato Sauce
Bagels Forever Frozen Bagels
Ben & Jerry’s Ice Cream Cups
Clif Energy, Luna or Mojo Bars
Stonyfield Oikos Organic Yogurt
Andy’s Breading (10oz)
King’s Hawaiian Original (4pk)
7Up, Dr Pepper or Sunkis Orange (2L)
Fuze Drinks or Glaceau Fruit Water
Sobe Life Water or Vitaminwater
Pepsi, Diet Pepsi or Mtn Dew (2L)
Sprite, Diet Sprite or Fanta (2L)
Fruit 2o

Ronzoni Pasta = 10/$10
B10G1 FREE
-Use $1/2 Ronzoni Smart Taste—if included or
-Use $1/2 Ronzoni Garden Delight —if included
Final Price = as low as $.45 each

Kleenex Facial Tissues = 10/$10
B10G1 FREE
-Use $.75/3 Kleenex
Final Price = as low as $.70 each

Michelina’s Entrees = 10/$10
B10G1 FREE
-Use $1/5 Michelina’s Entrees
Final Price = as low as $.73 each

Healthy Choice Soup = 10/$10
B10G1 FREE
Buy 4
-Use $1/4 Healthy Choice Products
Final Price = as low as $.73 each

Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup = 10/$10
B10G1 FREE
-Use $1/5 Campbell’s Condensed Soups or
-Use $.40/4 Campbell’s Condensed Chicken Noodle, Tomato or Cream of Mushroom Soup (9/7 SS)—doubles
Final Price = as low as $.73 each

Progresso Vegetable Classic Soup = 10/$10
B10G1 FREE
-Use $1.00 off FOUR Progresso™ products or
-Use $.50/2 Progresso Product (11/2 SS) or
-Use $.25/1 Progresso Vegetable Classics Soup (11/2 SS)—doubles or
-Use $.50/2 Progresso Soup 
Final Price = as low as $.73 each

Red Gold Tomatoes or Ketchup = 10/$10
B10G1 FREE
-Use $.55/3 Red Gold Products 
Final Price = as low as $.76 each

 

Other Deals:
Dei Fratelli Tomato Sauce (8oz) = 5/$1
Libby’s Vegetables = 5/$3
Dannon Oikos Yogurt = $.88
Fresh Express Mature Leaf Spinach (8oz) = $.98
Perdue Chicken Drumsticks or Thighs = $.99/lb
Peruvian Sweet Jumbo Yellow Onions = $.99/lb
Premium Washington Extra Fancy, Extra Large Fuji or Gala Apples = $.99/lb
Hot House Grown Sweet Bell Peppers = $.99
EZ Foil Rectangle or Crown Roaster = $.99
EZ Foil Round Cake Pan, Deep Pie Pan or Loaf Pan = $.99

Prairie Farms Fat Free Yogurt = 2/$1
Buy 3
-Use B2G1 FREE Prairie Farms Fat Free Yogurt
Final Price = $.33 each

Pillsbury Brownie Mix = 4/$5
-Use $0.35 off any Pillsbury Baking Mix or Frosting —doubles
Final Price = $.55

Imagine Broth (32oz) = 2/$5
-Use $1/1 Imagine Product or HERE
Final Price = $1.50

Prairie Farms Sour Cream, Dip or Cottage Cheese = 2/$4
-Use $.50/1 Prairie Farms Dip—Bacon Cheddar or Jalapeño Fiesta
Final Price = $1.50

Campbell’s Skillet or Slow Cooker Sauce = 2/$4
Buy 2
-Use $.75/2 Campbell’s Slow Cooker, Skillet or Oven Sauces Product (10/5 SS)
Final Price = $1.63 each

Frito Lay Sun Chips = 2/$5
B2G1 FREE
Buy 3
Final Price = $1.67 each

Weight Watchers Smart Ones = 5/$10
-Use $2/7 Smart Ones  or
-Use $1/5 Smart Ones (10/5 RP)
Final Price = as low as $1.71 each

Tresemme Hair Care = $3.99
-Use $1/1 Tresemme  or
-Use $2/1 Tresemme Shampoo (11/2 RP)
Final Price = as low as $1.99

Pillsbury Ready to Bake Cookies = 2/$5
-Use $1.00 off TWO Pillsbury Refrigerated Cookie Dough or
-Use $.50/1 Pillsbury Ready to Bake Cookies (9/14 SS)
Final Price = $2

Red Baron Single Serve Pizza = 3/$9
-Use $1/2 Red Baron Product (10/5 SS) or HERE
Final Price = $2.50 each

Red Baron Pizza = 3/$10
-Use $1/2 Red Baron Product (10/5 SS) or HERE
Final Price = $2.83 each

Playtex Gentle Glide Tampons (18-20ct) = $4.48
-Use $1/1 Playtex Gentle Glide or Sport Tampons (10/5 SS)
Final Price = $3.48

Freschetta Pizza = 2/$10
-Use $.75/1 Freschetta Pizza
Final Price = $4.25

Schick Hydro Men’s or Women’s Disposble Razor = $8.99
-Use $2.00 off one (1) Schick Disposable Razor Pack or (10/5 SS) or
-Use $5.00 off two (2) Schick Disposable Razor Packs
Final Price = as low as $6.49 each
Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }