Dierbergs

Dierbergs Weekly Deals 4/15/14-4/21/14

by Cristi on April 16, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

dierbergsstoreGo HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy!! Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40! Register to receive the Dierbergs Weekly Newsletter HERE and get access to exclusive in store coupons!

 

 

1 Day Super Sale (THURSDAY 4/17 ONLY):
Mario Olives = $.88
Betty Crocker Brownie Mix (10.25oz) = $.88
Beefsteak Rye Bread = $1.99
Dierbergs Pecans (6oz) = $1.99
Red Baron Singles, French Bread or Breakfast Scrambles = $2.47
Red Baron Pizza = $2.88
Dierbergs Signature Off the Bone Ham = $4.99/lb
Jennie-O Hickory Smoked Turkey Breast = $4.99/lb
Dierbergs Signature Old World Hard Salami = $5.49/lb
Lorraine Swiss Cheese = $5.49/lb

North Star Chocolate Eclairs or Strawberry Shortcake Bars = $1.68
-Use $.50/1 North Star Frozen Novelty Treat
Final Price = $1.18

$1 & Under Deals:
Russell Stover Easter Eggs = 2/$1
Deans Milk Chug (14oz) = 2/$1
Jell O Gelatin or Pudding = 4/$3
Cascade Ice = 4/$3
Del Monte Vegetable = 5/$4
Kraft Cool Whip = $.99
Kraft Marshmallows or Marshmallow Crème = $.99
Russell Stover or Whitman’s Easter Rabbits = 10/$10
7Up, Dr. Pepper or Sunkist Orange Soda = 10/$10
Green Giant Boxed Vegetables = 10/$10
Del Monte Pineapple or Fruit = 10/$10
Dierbergs Cottage Cheese or Sour Cream (16oz) = 10/$10
Vitamin Water or Sobe Life Water = 10/$10
Powerade or Powerade Zero= 10/$10
Gold Peak Tea = 10/$10
Snapple Tea = 10/$10
Fuze Drinks = 10/$10

Pillsbury Grands, Cinnamon Rolls, Crescent Rolls (4-5ct) or Golden Biscuits (10ct) = 5/$5
-Use $.30/2 Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits (3/9 SS)–doubles or
-Use $.40/3 Pillsbury Refrigerated Grands or Grands Jr. Biscuits (3/9 SS)–doubles
-Use $.40/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls (3/2 SS)–doubles or
-Use $.50/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls  or
-Use $0.40 off any two Pillsbury or Grands Sweet Rolls –doubles or
-Use $0.40 off THREE Pillsbury Crescent Dinner Rolls –doubles or
-Use $$0.40 off 3 Pillsbury Grands refrigerated dough–doubles
Final Price = as low as $.60 each
Yoplait Greek Yogurt = 10/$10
Save $2 instantly wyb (12)
Buy 12
-Use (2) $1.00 off 5 CUPS any variety Yoplait Greek or (2/23 SS–HURRY, expires 4/19!)$1.00 off 5 CUPS any variety Yoplait Greek
Final Price = $.67 each
Campbell’s Cream of Chicken or Mushroom Soup = 4/$5
-Use $0.40 off any (3) Campbell’s Condensed Soup cans–doubles or
-Use $.40/4 Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup (2/9 SS)–doubles or
-Use $1/5 Campbell’s Condensed Soups 
Final Price = as low as $.98 each
Carnation Evaporated Milk = 4/$5
Buy 2
-Use $.55/2 Carnation Evaporated Milk (1/26 RP)
Final Price = $.98 each
Pepsi, Diet Pepsi or Mtn Dew (2 liter) = $1.25
B3G1 FREE
Buy 4
Final Price = $1 each
Betty Crocker Specialty Potatoes = 4/$5
Buy 2
-Use $0.50 off TWO Betty Crocker boxed Potatoes
Final Price = $1 each

 

Other Deals:

Uncle Ben’s Long Grain or Ready Rice = $1.79
Buy 4
-Use $1.00 off any four Uncle Ben’s Rice Products or (4/6 RP) or
-Use $1/3 Uncle Ben’s Products
Final Price = $1.46 each
Breyers Ice Cream Toppings or Sauces = $1.99
Save $1 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $1.49 each
Pillsbury Crescent or Sweet Rolls = 2/$4
-Use $.40/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls (3/2 SS)–doubles or
-Use $.50/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls  or
-Use $0.40 off any two Pillsbury or Grands Sweet Rolls –doubles or
-Use $0.40 off THREE Pillsbury Crescent Dinner Rolls –doubles
Final Price = as low as $1.60 each
Swanson Broth (26-32oz) = $2.19
Buy 2
-Use $1/2 Swanson Broth or Stock  or
-Use $.40/2 Swanson Broth (4/6 SS)
Final Price = $1.69 each
Kellogg’s Cereals = $2.69
-Use $3.00 off any THREE Kellogg’s Cereals or
-Use $1.00 off any TWO Kellogg’s Rice Krispies Cereal or (4/6 RP) or
-Use $1/2 Kellogg’s Frosted Flakes or
-Use $.50 Kellogg’s Rice Krispies or
-Use $.50/1 Kellogg’s Froot Loops or
-Use $.50/1 Kellogg’s Apple Jacks or
-Use $1/3 Kellogg’s Cereals
Final Price = as low as $1.69 each
McCormick Gravy Mixes = 10/$10
McCormick Extracts or Food Coloring = $3.49
McCormick Spices = $1 off regular retail
Save $2 instnatly wyb $6 worth of McCormick Spices, Gravies, Extracts or Food Coloring in the ad
Deal Idea:
Buy 2 McCormick Extracts or Food Colorings
-Use (2) $.75/1 McCormick Spice, Herb, Extract or Food Color (4/6 RP)
Final Price = $1.74 each
C&H Brown or Powdered Sugar = $2.29
Buy 2
-Use $.75/2 C&H Sugar Products (4/6 RP)
Final Price = $1.92 each
French’s Brown Spicy or Yellow Mustard = $2.79
-Use $.40/1 French’s Spicy Brown Mustard (3/23 SS)–doubles or
-Use $.30/1 French’s Yellow Mustard (3/23 SS)–doubles
Final Price = as low as $1.99
Frito Lay Tostitos, Lays or Simply Lays Chips = 3/$8.97
Save $3 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $1.99 each
Sunshine or Keebler Crackers = 2/$5
Buy 2
-Use $1/2 Keebler Crackers (4/13 RP)
Final Price = $2 each
C&H Granulated Sugar = $2.49
Buy 2
-Use $.75/2 C&H Sugar Products (4/6 RP)
Final Price = $2.12 each
French’s Fried Onions = 2/$6
-Use $.75/1 French’s French Fried Onions (4/6 SS)
Final Price = $2.25
Sister Schubert’s Dinner Rolls or Sweet Rolls = 2/$6
-Use $.75/1 Sister Schubert’s Product (4/13 SS) or HERE
Final Price = $2.25
Pillsbury Pie Crust = 2/$5
Buy 2
-Use $0.50 off 2 Pillsbury Rolled Pie Crusts
Final Price = $2.25 each
Nestle Toll House Morsels = $2.69
Buy 2
-Use $.75/2 Nestle Toll House Morsels (4/6 SS) or
-Use $.50/2 Nestle Toll House Morsels
Final Price = $2.32 each
Colgate 360 Toothbrush = $2.99
-Use $.50/1 Colgate Adult or Kids Manual Toothbrush (4/13 SS)
Final Price = $2.49
North Star Ice Cream Cones (6pk)= 2/$6
-Use $.50/1 North Star Frozen Novelty Treat
Final Price = $2.50
Margaritaville Shrimp Entrees = $4.99
-Use $1/1 Margaritaville Seafood Item
Final Price = $3.99
Cascade Auto Dish Detergent or Action Pacs = $4.99
-Use $.50/1 Cascade Dishwasher Detergent or Rinse Aid (3/30 PG)
Final Price = $4.49
Gortons Premium Filets & Shrimp Temptations = $6.99
-Use $0.50/1 Gorton’s Seafood Product (03/02 RP or 02/02 SS) or
-Use $1/2 Gorton’s Seafood Product 
Final Price = $6.49
Gold Bond Lotion = $7.99
-Use $1/1 Gold Bond Lotion (4/6 RP)
Final Price = $6.99
Tide Pods or Gain Flings (31ct) = $8.99
-Use $1/1 Tide Pods Gain Flings Downy Unstopables Gain Fireworks or Bounce Bursts (4/13 RP)
Final Price = $7.99

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }

Dierbergs Weekly Deals 4/8/14-4/14/14

by Cristi on April 9, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

dierbergsstoreGo HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy!! Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40! Register to receive the Dierbergs Weekly Newsletter HERE and get access to exclusive in store coupons!

$1 & Under Deals:
Bi-Color Sweet Corn in Husk = 2/$1
Prairie Farms Fat Free Yogurt = 2/$1
Imperial Margarine Quarters = $.77
Dierbergs Mustard or Ketchup = $.79
Fuze Drinks = $.88
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna or Sardines = $.89
Dierbergs Sandwich Buns = $.99
Chobani Yogurt = $10/$10
Dierbergs Pasta = 10/$10

Hunt’s Manwich = 10/$10
*Buy (1) King’s Hawaiian Sandwich or Mini Sub Buns, Get a FREE Hunt’s Manwich!
Pure Protein Bars = 10/$10
Buy 2
-Use $1/2 Pure Protein Bars (4/6 RP)
Final Price = $.50 each
VO5 Shampoo or Conditioner = $.89
Buy 4
-Use $1/4 VO5 Shampoo or Conditioner (4/6 SS)
Final Price = $.64 each
Dole Pineapple, Tropical Fruit or Mandarin Oranges = $.99
Buy 2
-Use $.50/2 Dole Pineapple
Final Price = $.74 each
Pictsweet Vegetables = 4/$5
-Use $.50/1 Pictsweet (3/2 RP)
Final Price = $.75
Velveeta Skillets or Casseroles = 2/$5
Save $2 instantly wyb (2)
Buy 2
-Use (2) $.60/1 Velveeta Cheesy Skillet (2/23 SS)
Final Price = $.90 each
Dr. Pepper, 7Up or Sunkist Orange (2 liter) = $1.75
Save $3 instantly wyb (4)
Buy 4
Final Price = $1 each
Dannon Activia Yogurt (4pk) = 2/$4
-Use $1/1 Activia Cups (3/2 SS)
Final Price = $1
So Delicious Almond or Coconut Milk Yogurt = 2/$4
-Use $1.00 off ONE (1) So Delicious Dairy Free Product
or
-Use $.55/1 So Delicious Product
Final Price = as low as $1

 

Other Deals:

Simply Potatoes = $1.88
-Use $.75/1 Simply Potatoes
Final Price = $1.13
Pringles = 2/$3
Buy 4
-Use $1/4 Pringles Full Size Cans (3/9 RP)
Final Price = $1.25 each
Alexia Frozen Vegetables = 2/$4
-Use $.55/1 Alexia Frozen Food (4/6 SS)
Final Price = $1.45
Minute or Success Rice = 2/$4
-Use $.50/1 Minute Rice (1/26 or 3/16 RP) or HERE
Final Price = $1.50
Dean’s Chocolate TruMoo Milk (64 oz) = $2.19
-Use $.55/1 TurMoo Flavored Milk
Final Price = $1.64
Bob’s Redd Mill Flour = 2/$6
-Use $1/1 Bob’s Red Mill Product
Final Price = $2
Smart Balance Spreads (13-15oz) = 2/$6
-Use $.50/1 Smart Balance Spreadable Butter (3/16 SS)
Final Price = $2.50
Alexia Frozen Rolls = $3.49
-Use $.55/1 Alexia Frozen Food (4/6 SS)
Final Price = $2.94
Viva Big Roll Paper Towels (2pk) = $3.69
-Use $.75/1 Viva Paper Towels (3/16 SS)
Final Price = $2.94
Udi’s Muffins (4pk) = $4.99
-Use $1/1 Udi’s Product
Final Price = $3.99
Imagine Broth = 2/$5
-Use $1/1 Imagine Broth  or HERE
Final Price = $4
Digiorno or California Pizza Kitchen Pizza = 2/$12
-Use $1.50/1 California Pizza Kitchen Pizza
Final Price = $4.50
Totino’s Pizza Rolls (90ct) = $6.49
Buy 2
-Use $.50/2 Totino’s Rolls Snacks (1/26 SS)
Final Price = $6.24 each
Huggies Baby Wipes (184-216ct) = $6.99
-Use $.50/1 Huggies Baby Wipes (3/23 SS)
Final Price = = $6.49
Nature Made Vitamins = 50% Off
-Use $1/1 Nature Made Products (variety of Nature Made coupons to choose from)
Final Price = varies

Buy (5), Save $5 Instnatly Kraft Deals:
Kraft Salad Dressing = $1.99
Kraft American Singles = $2.49
Capri Suns = $2.49
Kraft Shreds, Chunks, Cracker Cuts or Fresh Takes = $2.99
Kraft Miracle Whip or Mayonnaise = $3.49
Planters Peanuts = $3.49
Oscar Mayer Sliced Bacon = $4.49
Maxwell House or Yuban Coffee = $6.99

Deal Idea #1:
Kraft Salad Dressing = $1.99
Save $5 instantly wyb (5)
Buy 5
Final Price = $.99 each

Deal Idea #2:
Kraft Shreds, Chunks, Cracker Cuts or Fresh Takes = $2.99
Save $5 instantly wyb (5)
Buy 5
Final Price = $1.99 each

Deal Idea #3:
Kraft Miracle Whip or Mayonnaise = $3.49
Save $5 instantly wyb (5)
Buy 5
Final Price = $2.49 each

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }

Dierbergs Weekly Deals 4/1/14-4/7/14

by Cristi on April 2, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

dierbergsstoreGo HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy!! Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40! Register to receive the Dierbergs Weekly Newsletter HERE and get access to exclusive in store coupons!

 

 

15 Hour Sale (THURSDAY 7zm-10pm ONLY):
Dei Fratelli Tomato Sauce (8oz) = 4/$1 (Limit 4)
Crisp Green Celery = $.78
Fresh Express Iceberg Garden Salad = $.78
D’Anjou Pears = $.78/lb
Suave Shampoo or Conditioner = $.88 (Limit 4)
Dei Fratelli Tomatoes or Tomato Juice = 10/$10 (Limit 4)
Dole Fruit Cups = 2/$3 (Limit 4)
Frito Lay Chips (Baked, Sunchips or Rold Gold Pretzels) = $1.79 (Limit 4)
Dierbergs Pecans (6oz) = $1.99 (Limit 4)
Kellogg’s Pop Tarts = $2.18 (Limit 4)
Louisa Pre-Cooked Pasta or Toasted Ravoli = $2.99 (Limit 4)
Tombstone Pizza = $2.88 (Limit 4)
Field Sliced Bacon = $2.97 (Limit 4)
Orca Bay Tilapia = $3.99
Johnsonvile Original Bratwurst Links = $3.99 (Limit 4)
Curly’s Pulled Barbecue Pork = $3.99 (Limit 4)
Perdue Crispy Chicken Strips = $5.49 (Limit 4)
Viva Paper Towels (6pk) = $5.99 (Limit 4)
Cottonelle Bath Tissue (9-12pk) = $5.99 (Limit 4)

New York Bread or Toast = $1.47 (Limit 4)
-Use $.50/1 New York Product  or
-Use $1/1 New York Brand Frozen Break product
Final Price = as low as $.47
North Star Ice Cream Sandwich = $1.88 (Limit 4)
-Use $.50/1 North Star Frozen Treat
Final Price = $1.38 each
Arm & Hammer Laundry Detergent = $2.99 (Limit 4)
Buy 2
-Use $1.50/2 Arm & Hammer Liquid Laundry Detergent (2/9 SS)
Final Price = $2.24 each
OxiClean Stain Remover = $2.99 (Limit 4)
-Use $0.50 off OxiClean Versatile Stain Remover or (3/30 SS)
Final Price = $2.49
Sea Cuisine Fire Roasted Fillets = $4.99
-Use $1/1 High Liner Sea Cuisine Product (3/9 SS) or HERE () or
-Use Save $1.00 on any One (1) HIGH LINER® SEA CUISINE® product
Final Price = $3.99

$1 & Under Deals:
Kool Aid Unsweetened Mix = 5/$1
Dannon Yogurt = 10/$5
Libby’s Vegetables = 3/$2
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna in Water = $.79
Powerade or Powerade Zero = $.79
Gerber 2nd Food Twin Pack Baby Food = 9/$10
Sierrra Mist, Crush, Lipton Brisk Tea (2 liters) = 10/$10
Birds Eye or Freshlike Vegetables = 10/$10
Pink Seedless Navel Oranges = 10/$10
Red, Yellow or Orange Sweet Bell Peppers = 10/$10
Greek Gods Yogurt = 10/$10

7Up, Dr. Pepper and Sunkist Orange Ten (2 liter) = $.79
Buy 2
-Use $1.50/2 7Up TEN Soda
Final Price = $.04 each
Friskies Can Cat Food = 10/$5
Buy
-Use $1/24 Purina Friskies Wet Cat Food (3/23 SS)
Final Price = $.46 each
Malt O Meal Cereal = $1.69
-Use $.75/1 Malt-O-Meal Cereal
Final Price = $.94
New York Texas Toast, Breadstick, Garlic Knots or Ciabatta Loaf = 2/$4
-Use $.50/1 New York Product  or
-Use $1/1 New York Brand Frozen Break product
Final Price = as low as $1

 

Other Deals:

Gerber Graduates Grabber = 2/$3
Buy 3
-Use $1.00 off 3 Gerber Graduates Grabbers™ pouches
Final Price = $1.17 each
Ken’s Salad Dressing = 3/$5
Buy 2
-Use $1/2 Ken’s Dressing (3/2 SS)
Final Price = $1.17 each
Hormel REV Meat Wraps = 3/$5
Buy 2
-Use $1.00 off 2 HORMEL REV Wraps
Final Price = $1.17 each
Febreze Air Effects, Car Clips, and Set & Refresh = 2/$5
-Use $.50/1 Febreze Fabric Refresher or Air Effects (3/30 PG) or
-Use $.75/1 Febreze Noticeables Refill or Set & Refresh or Stick & Refresh (3/30 PG) or
-Use B1G1 Febreze Car Vent Clip (3/30 PG)
Final Price = as low as $1.25 each
Prairie Farms Sour Cream, Dip or Cottage Cheese (16oz) = 2/$4
Final Price = $1.30
Secret or Old Spice Deodorant = 2/$5
-Use $2/2 Old Spice Product (3/30 PG) or
-Use $2/2 Secret Product (3/30 PG)
Final Price = $1.50 each
Dean’s Cottage Cheese = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Dean’s Cottage Cheese (2/23 SS)
Final Price = $1.50 each
Kashi Cereal or Kashi Barrs = 3/$9
B3G1 FREE
Buy 4
-Use (4) $.70/1 Kashi Cereals
Final Price = as low as $1.55 each 
Community Coffee (12oz) = $4.99
-Use $5/2 Community Coffee (3/23 RP) or
-Use $2/1 Community Coffee (2/16 or 3/23 RP)
Final Price = as low as $2.49 each
Heinz Ketchup (38oz) = $2.99
-Use $.50/1 Heinz Product
Final Price = $2.49
Prairie Farms Iced Coffee or Lactose Free Almond Milk = 2/$6
-Use  $.50/1 Prairie Farms Iced Coffee or
-Use $.50/1 Lactose Free Milk Coffee
Final Price = $2.50
Cascadian Farms Cereals = $3.29
-Use $.75/1 Cascadian Farms Product
Final Price = $2.54
Oscar Mayer Deli Shaved, Deli Fresh, Carving Board Lunchmeat = 2/$7
-Use $1.00 off (2) OSCAR MAYER Deli Fresh lunch meats
Final Price = $3 each
Carnation Instant Breakfast = $4.49
-Use $1/1 Carnation Instant Breakfast
Final Price = $3.49
Purina Cat Chow (3.15lb) = $4.99
-Use $1/1 Purina Cat Chow (1/5 SS)
Final Price = $3.99
Palermo’s Pizza = 2/$9
Buy 2
-Use $1/2 Palermo’s Flatbreads, or Primo Thin or Pizzeria
Final Price = $4 each
Bounce Fabric Softener or Bounce Dryer Bar = $5.99
-Use $.50/1 Tide Detergents, Tide Oxi, Downy or Bounce (3/30 PG) or
-Use $1/2 Tide Detergents, Tide Oxi, Downy or Bounce (3/30 PG)
Final Price = $5.49
Hefty Kitchen or Trash Bags = $6.99
-Use $1.00 off any ONE (1) package of Hefty Trash Bags
Final Price = $5.99
Bounty Paper Towels (6pk) = $8.99
-Use $.25/1 Bounty (3/30 PG)—doubles
Final Price = $8.49
Purina Dog Chow (16.5-18.5lb) = $9.99
-Use $1/1 Purina Dog Chow, Puppy Chow, Light & Healthy, Healthy Morsels, Little Bites, Active Senior (1/26 or 3/23 RP)
Final Price = $8.99
Tide Laundry Detergent (92-100oz) = $12.99
-Use $.50/1 Tide Detergents, Tide Oxi, Downy or Bounce (3/30 PG) or
-Use $1/2 Tide Detergents, Tide Oxi, Downy or Bounce (3/30 PG)
Final Price = $12.49
Charmin Bath Tissue (24pk) = $14.99
-Use  $1.00 off ONE Charmin Ultra Soft or Strong or
-Use $.25/1 Charmin (3/30 PG)—doubles
Final Price = as low as $13.99
Sundown Vitamins or Supplements = 50% Off
-Use SAVE $1.00 on ANY Sundown Naturals® Vitamin or Supplement or (3/16 RP) or
-Use $2/1 Sundown Naturals Adult Gummies (3/16 RP)
Final Price = varies

Save $2 instantly on Kraft Shredded or Chunk Cheese wyb (3) participating Taco Bell items:
Taco Bell Seasoning Mix = 2/$1
Taco Bell Hard Shells = $1.29
Taco Bell Taco Sauce = 3/$4
Taco Bell Salsa = 2/$4
Taco Bell Dinner, Taco or Dessert Kits = 2/$5

Kraft Cheese (Shreds, Chunks or Cuts) = 2/$4
Save $2 instantly wyb (3) Taco Bell Items
-Use $1/2 Kraft Natural Cheese Blocks (3/9 SS)
Final Price = varies

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }

Dierbergs Weekly Deals 3/25/14-3/31/14

by Cristi on March 26, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

dierbergsstoreGo HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy!! Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40! Register to receive the Dierbergs Weekly Newsletter HERE and get access to exclusive in store coupons!
10/$10 Sale:
Hass Avocados
Del Monte Fruit Naturals
Clif Energy, Luna or Mojo Bars
Kraft Salad Dressing
Gatorade (32oz)
Maull’s BBQ Sauce
Dierbergs Buns (8ct)
Ocean Eclipse Seafood Fillets
Hunt’s BBQ Sauce
Jell-O Gelatin or Pudding
Hunt’s Pasta Sauce
Creamette or Ronzoni Pasta
Kraft Macaroni & Cheese
Healthy Choice Soup
Van Camp’s Baked Beans
Hunt’s Snack Pack Pudding or Gels
Chef Boyardee Pasta
Chicken of the Sea Tuna or Salmon
Ore Ida Extra Crispy Easy Fries
Dean’s Refrigerated Dips
Sunny D Juice Drink (64oz)
Good Food Made Simple Burritos
Ben & Jerry’s Ice Cream Cups
Puffs Facial Tissue
Eternal Water (1 liter)
Horizon Milk (8oz)
Melissa’s Recipe Portion Fresh Herbs
Chiquita Fruit Bites
Grimmway Farms Carrot Chips
King’s Hawaiian Rolls (4pk)
Powerade or Powerade Zero
Dean’s Tru Moo Chocolate Milk (32oz)
Lipton Brisk Tea
Vitaminwater or Sobe Life Water
Arrid Solid Deodorant

Fresh Express Iceberg Garden Salad = 10/$10
Buy 2
-Use $1.50/2 Fresh Express Bags (1/5 SS)
Final Price = $.25 each
Westpac Vegetables = 10/$10
-Use $0.35/1 Flav-R-Pac or Westpac Product (12/8 SS)–doubles or
-Use Save 35¢ on any Flav-R-Pac/ Westpac product –doubles
Final Price = $.30
Azteca Tortillas = 10/$10
-Use $.25/1 Azteca Product (1/26 RP–HURRY, expires 1/26)–doubles
Final Price = $.50
Totino’s Pizza Rolls (15ct) = 10/$10
Buy 2
-Use $.40/2 Totino’s Rolls Snacks (1/26 SS)–doubles
Final Price = $.60 each
Dannon Oikos Yogurt = 10/$10
Buy 3
-Use $1/3 Dannon Oikos Yogurt (1/26 SS–HURRY, expires 3/26)
Final Price = $.67 each
Yopa! Yogurt = 10/$10
Buy 4
-Use B3G1 FREE Yopa! Yogurt (3/9 SS)
Final Price = $.75 each
Red Gold Tomatoes & Ketchup = 10/$10
Buy 3
-Use $.55/3 Red Gold, Tuttorosso or Red Pack Products
Final Price = $.82 each
Nabisco Snack Crackers = 2/$4
-Use  $1/1 Triscuit Crackers
Final Price = $1

 

Other Deals:

I Can’t Believe It’s Not Butter or Promise Spreads = $2.49
-Use $.50/1 I Can’t Believe It’s Not Butter! Spread (3/16 RP)
Final Price = $1.99
Downy Fabric Softener = $3.99
-Use $.50/1 Tide Detergent, Downy, Tide Boost, Tide Washing Machine Cleaner, Tide with Oxi or Bounce (3/2 PG) or
-Use $1/2 Tide Detergent, Downy, Tide Boost, Tide Washing Machine Cleaner, Tide with Oxi or Bounce (3/2 PG) or
-Use $2/3 Tide Detergent, Downy, Tide Boost, Tide Washing Machine Cleaner, Tide with Oxi or Bounce (3/2 PG)
Final Price = $3.32 each
Playtex Sport or Gentle Glide Tampons (18-20ct) = $4.49
-Use $1/1 Playtex Gentle Glide Tampons or Sport Tampons (3/2 SS)
Final Price = $3.49
Tide Simply Laundry Detergent (60oz) = $4.99
-Use $.50/1 Tide Simply Clean & Fresh, Downy Liquid or Bounce Sheets (3/23 RP) or
-Use $1/2 Tide Simply Clean & Fresh, Downy Liquid or Bounce Sheets (3/23 RP) or
-Use $2/3 Tide Simply Clean & Fresh, Downy Liquid or Bounce Sheets (3/23 RP)
Final Price = $4.32 each
Kellogg’s Nutrigrain Bars or Special K Bars = 2/$5
Get a FREE Special K Moments Bars wyb (2)
Final Price = as low as $5 for ALL 3!
Peet’s Coffee (12oz or 10ct) = $7.99
Peet’s Coffee with DONATE $.50 of each purchase to the American Heart Assoication
-Use $2/1 Peet’s Single Cups (1/26 RP)
Final Price = as low as $5.99 + a company donation!
Quilted Northern Bath Tissue (8-12pk) = $6.99
-Use $.45/1 Quilted Northern Ultra Soft & Strong Bath Tissue  or
-Use $.75/1 Quilted Northern Ultra Plush or Quilted Northern Ultra Soft and Strong –if included
Final Price = as low as $6.24
Margaritaville Shrimp Entrees = $7.99
-Use $1/1 Margaritaville Seafood Item
Final Price = $6.99
Advil (124ct) = $8.99
-Use SAVE $1.00 on ANY Advil, Advil Film Coated or Advil Migraine 20ct or larger ( 2/9 or 3/23 RP) or HERE
Final Price = $7.99
Claritin Allergy Tablets (40ct) = $21.99
-Use $5/1 Claritin Non-Drowsy Product 30ct+ (3/23 SS) or
-Use $4/1 Claritin Non-Drowsy Product 15ct+ (3/9 SS) or
-Use $4.00 off any Non-Drowsy Claritin-D, 15ct
Final Price = as low as $16.99

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }

NEW $1.00/2 PLANTERS Nuts or Peanut Butter Coupon + a Target Deal This Week!

by Cristi on March 24, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Printable Coupons, Target

$1.00 off two PLANTERS Nuts or Peanut Butter
The $1.00 off two PLANTERS Nuts or Peanut Butter coupon is back! NOT as good as that $1/1 we had recently, but it’ll do…

 

At Dierbergs (thru 3/24):
Planters Nutrition Mix, Harvest Roasted Nuts or Pistachios = $5.49
-Use $1/2 Planters Nuts or Peanut Butter (01/26 SS) or
-Use $1.00 off two PLANTERS Nuts or Peanut Butter
Final Price = as low as $4.99

Want More Dierbergs deals??   Go HERE!

At Target (thru 3/29):
Planters Peanuts (16oz) = $2.99
-Use $1/2 Planters peanuts 16-oz. Target printable coupon
PLUS
-Use $1/2 Planters Nuts or Peanut Butter (01/26 SS) or
-Use $1.00 off two PLANTERS Nuts or Peanut Butter
Final Price = $1.99 each

Want More Target deals??   Go HERE!

Print Friendly

{ 0 comments }

NEW Coupon Alert: $1.00/2 Barilla Blue Box Pasta Coupon…as low as $.50 each at Dierbergs!

by Cristi on March 23, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Schnucks

$1.00 off TWO (2) boxes of BARILLA Blue Box Pasta
Here’s a NEW $1.00 off TWO (2) boxes of BARILLA Blue Box Pasta coupon to print!

 

At Dierbergs (thru 3/24):
Barilla Pasta = 4/$5
Save $1 instantly wyb (4)
Buy 4
-Use (2) $1.00 off TWO (2) boxes of BARILLA Blue Box Pasta
Final Price = $.50 each

Want More Dierbergs deals??   Go HERE!

At Schnucks:
Barilla Pasta = 4/$5 (*some may even be marked as low as 3/$4)
Buy 2
-Use $1.00 off TWO (2) boxes of BARILLA Blue Box Pasta
Final Price = $.75 each

Want More Schnucks deals??   Go HERE!

Print Friendly

{ 0 comments }