Shop n Save Weekly Ad

Shop N Save Weekly Ad 7/30/14-8/5/14

by Cristi on July 30, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

Bi-Color Sweet Corn (in husk) = 5/$1
Hass Avocados = $.88
Kents Mangos = $.88
Chicken Drumsticks or Thighs Value Pack = $.99/lb
Snapple Tea = $.99
Sun Drop or RC Cola (2 liter) = $.99
Oscar Mayer Lunchables = 10/$10
Rice a Roni or Pasta Roni = 10/$10
Essential Everyday Pasta = 10/$10
AMP Energy = 10/$10
Pure Leaf Tea = 10/$10
Sobe Juice Drink or Life Water = 10/$10
Essential Everyday Toaster Pastries = 10/$10

Friskies Cat Food = 20/$10
Buy 24
-Use $1/24 Friskies (7/27 RP)
Final Price = $.46 each

Dannon Oikos Yogurt = 10/$10
Buy 4
-Use $1/4 Dannon Oikos Single Serve Cups (6/1 RP—HURRY, expire 7/31!)
Final Price = $.75 each

Dannon Light & Fit Greek Yogurt = 10/$10
Buy 3
-Use $1/3 Dannon Light & Fit Greek Yogurt
Final Price = $.67 each

$.80 Stock Up Sale wyb (10):
Banquet Meals or Breakfast Sandwiches
Hunt’s Pasta Sauce
Hunt’s Snack Pack Pudding
Manwich Sloppy Joe Sauce
Hunt’s Tomatoes
Hunt’s Ketchup
Van Camp’s Pork & Beans
Chef Boyardee Pasta
Hunt’s BBQ Sauce
Act II Microwave Popcorn (3pk)
Crunch n Munch

Other Deals:
Oral B Toothbrush = 2/$5
-Use $1.50 off TWO Oral-B Toothbrushes or
-Use $.75/1 Oral-B Pulsar, 3D White, Pro-Health, Complete or (2) Indicator or Cavity Defense Toothbrushes (7/13 RP)
Final Price = $1.75

Eckrich Smoked Sausage = 2/$5
-Use $.55/1 Eckrich Smoked Sausage (6/29 RP—HURRY, expire 7/31!) or HERE
Final Price = $1.95

Glide Floss = 2/$5
-Use $0.50 off ONE Oral-B Glide Floss or Floss Picks or (7/27 PG)
Final Price = $2

Crest Toothpaste = 2/$5
-Use $0.50 off ONE Crest Complete Paste 4 oz or larger
Final Price = $2

 

Get a $5 Catalina wyb $25+ Select Items:
Suave Professional or Kids Hair Care = 2/$4
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1/1 Suave Professional (7/27 RP) or
-Use $1.00 off any ONE Suave Kids Hair or Body Wash or
-Use $1.00 off any ONE Suave Professionals product
Final Price = $1 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Febreze Air Effects, Set & Refresh or Car Vent Clip = 2/$5
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1.00 off ONE Febreze Candle or
-Use  $0.75 off ONE Febreze Air Effects or
-Use  $0.75 off ONE Febreze Set/Stick & Refresh or
-Use $0.75 off ONE Febreze Car Vent Clip or
-Use B1G1 Febreze Product (7/27 PG)
Final Price = as low as $1.50 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Herbal Essences Hair Care = 2/$6
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1.00 off Herbal Essences Shampoo or Conditioner or
-Use $1.00 off ONE Herbal Essences Styling Aid or
-Use $3/2 Herbal Essences Hair Care (7/27 PG)
Final Price = as low as $1.50 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Arm & Hammer Toothpaste = 2/$5
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $0.75 off any one Arm & Hammer Toothpaste or (7/27 SS)
Final Price = $1.75 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Edge or Skintimate Shave Gel = 2/$5
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1/2 Edge Shave Gel or Shave Cream (7/13 SS)
Final Price = $2 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Purell Hand Sanitizer (8oz) = 2/$5
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1/2 Purell Product (7/27 SS)
Final Price = $2 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Aussie Hair Care = 2/$6
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1.50/2 Aussie Hair Care (7/27 PG)
-Use $0.75 off ONE Aussie Shampoo or Conditioner or
-Use $0.75 off ONE Aussie Styler
Final Price = $2.25 each + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Dawn or Ivory Dish Soap (20-24oz) = 2/$5
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $.25/1 Dawn (7/27 PG) or
-Use $0.25 off ONE Ivory 12 oz Body Wash or 3 Bar
Final Price = $2.25 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Tide Liquid Laundry Detergent (46-50oz) = $3.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $.50/1 Tide Detergent, Tide Boost, Tide To Go, Tide Washing Machine Cleaner, Downy or Bounce (7/27 PG) or
-Use $5/3 Tide or Tide Boost, Downy, Downy Unstopables or Bounce Bursts (7/27 PG)
Final Price = as low as $2.32 each + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Swiffer Refills (12ct wet, 16ct dry or 1.25L) = $3.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1.00 off ONE Swiffer Sweeper Refill or
-Use  $1.00 off ONE Swiffer Duster Refill or
-Use $1.00 off ONE Swiffer Wet Jet Refill
Final Price = $2.99 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

St. Ives Hand or Body Lotion = $5.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use B1G1 FREE St. Ives Fresh Hydration Lotion (7/27 RP) or
-Use $2.00 off any one St. Ives Fresh Hydration Lotion or
-Use $3.00 off $10.00 or more on any St. Ives products
Final Price = as low as $3 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Old Spice or Secret Deodorant = 2/$8
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $0.75 off ONE Secret Outlast or Destinations or
-Use $2.00 off TWO Secret Outlast or Destinations or
-Use $1.00 off ONE Old Spice Antiperspirant/Deodorant
Final Price = as low as $3 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Downy Liquid Fabric Softener (41-51oz) = $4.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $.50/1 Tide Detergent, Tide Boost, Tide To Go, Tide Washing Machine Cleaner, Downy or Bounce (7/27 PG) or
-Use $5/3 Tide or Tide Boost, Downy, Downy Unstopables or Bounce Bursts (7/27 PG)
Final Price = $3.32 each + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Bounce Fabric Softener Sheets (105-120ct) = $4.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $.50/1 Tide Detergent, Tide Boost, Tide To Go, Tide Washing Machine Cleaner, Downy or Bounce (7/27 PG) or
-Use $5/3 Tide or Tide Boost, Downy, Downy Unstopables or Bounce Bursts (7/27 PG)
Final Price = $3.32 each + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Tums Antacid (32-150ct) = $3.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1/2 Tums Product (6/22 RP)
Final Price = $3.49 each + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

ZzzQuil Nighttime Sleep Aid = $4.49
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1/1 Zzzquil Product (7/6 or 7/27 PG) or
-Use $1.00 off ONE ZzzQuil™ product
Final Price = $3.49 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Cascade Dish Detergent (75ct) or (20ct Action Pacs) = $3.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $.25/1 Cascade Product (7/27 PG)
Final Price = $3.74 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Listerine Mouthwash (16-33.8oz) = $5.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1/1 Listerine Mouthwash (7/27 SS) or
-Use $1.00 off any (1) LISTERINE Antiseptic Mouthwash
Final Price = $4.99 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Charmin Bath Tissue (12pk double or 6pk mega) = $5.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $.25/1 Charmin (7/27 PG)
Final Price = $5.74 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Atkins Bars (5pk) = $8.49
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $1/1 Atkins Bar, Treat or Shake (5/4 SS) or
-Use $.50/1 Atkins Bar, Shake or Endulge
Final Price = as low as $7.49 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Bounty Paper Towels (8pk) = $9.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $.25/1 Bounty (7/27 PG)
Final Price = $9.74 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Pampers Super Pack Diapers = $22.99
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $3/1 Pampers Box Diapers (7/6 PG) or
-Use $1.50/1 Pampers Swaddlers Diapers (quick zip 77477) or
-Use $1.50/1 Pampers Baby Dry Diapers (quick zip 77477) or
-Use $1.50/1 Pampers Cruisers Diapers (quick zip 77477)
Final Price = as low as $19.99 + qualifies for the $5 Catalina wyb $25+

Clean & Clear Facial Products = 15% Off
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use  $1.10 off any CLEAN & CLEAR product or
-Use $1/1 Clean & Clear Product (7/27 SS)
Final Price = varies

Simple Facial Cleansing Products = 20% Off
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $2.00 off any Simple Cleanser or Moisturizer or HERE  or
-Use B1G1 FREE Simple Facial Wipes wyb Cleanser or Moisturizer (7/27 RP)
Final Price = varies

Neutrogena Facial, Acne or Hair Care = 20% Off
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use  $2/2 Neutrogena Therapeutic Hair Care
Final Price = varies

Band Aid Bandages = B2G1 FREE
Neosporin Ointment = BB2G1 FREE
Get a $5 Catalina wyb $25+
-Use $2/3 Johnson & Johnson Neosporin, Band-Aid Adhesive Bandages, Benadryl Topical, Bengay or Red Cross Product (7/27 SS)
Final Price = varies

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…


Print Friendly

{ 0 comments }

Shop N Save Weekly Ad 7/23/14-7/29/14

by Cristi on July 23, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

**Friday Free-for-all! It’s $10/$50+ Purchase FRIDAY (7/25)!!!!**

Cash In Your Quarters:
Essential Everyday Tomatoes = $.50
Essential Everyday Vegetables = $.50
Buddig Thin Sliced Lunchmeat = $.50
Jiffy Corn Muffin Mix = $.50
Essential Everyday Instant Mashed Potatoes = $.50
Essential Everyday Mushrooms Pieces & Stems = $.50
JJ’s Fruit Pies = $.50
Hershey’s Candy Bars = $.50
Essential Everyday Facial Tissue Cubes = $.50
Shoppers Value Bathroom Tissue (4pk) = $.50
Essential Everyday Sandwich Bread = $.75
Flav-R-Pac Classic Vegetables = $.75
El Monterey Single Serve Burritos = $.75
Kraft Macaroni & Cheese, Easy Mac or Velveeta Cups = $.75
Starkist Chunk Light Tuna = $.75
Sprite, Fanta, Pibb, Barq’s, Mello Yello, Minute Maid, Seagram’s or Fuze Tea (2 liter) = $.75 wyb (3)
Essential Everyday Pineapple or Pears = $.75

Prairie Farms Low Fat or Fat Free Yogurt = $.25
Buy 3
-Use B2G1 FREE Prairie Farms Yogurt
Final Price = $.17 each

 

Other Deals:
Essential Everyday Tomato Sauce (8oz) = 3/$1
Idaho Russet Baking Potatoes = $.49/lb
Crayola Crayons (24ct) = 10/$5
1 Subject Notebooks = 10/$5
Cesar Wet Dog Food = 3/$2
Kool Aid Bursts = $.88
Essential Everyday Skillet Dinner = $.89
Fresh & Juicy Southern Grown Peaches = $.99/lb.
Fresh Whole Fryers = $.99/lb.
Farm Stand Baby Cut Carrots or Radishes (16oz) = $.99
Essential Everyday Chips or Snacks = 10/$10
Farmland Bologna = 10/$10
Bar S Meat Franks = 10/$10
Yoo-hoo, Hydrive Energy Drinks, Sunny D, Mistic or Snapple Tea (15.5-16oz) = 10/$10
Colgate Kids or Adult Toothpaste = 10/$10
Colgate Kids or Plus Toothbrush = 10/$10
Equaline Dental Floss = 10/$10
Essential Everyday Pudding = 10/$10
Campbell’s Spaghettio’s = 10/$10

Essential Everyday Ketchup = 10/$10
Buy 3
-Use $1/3 Essential Everyday Condiments
Final Price = $.67 each

Essential Everyday Sweet Pickle Relish (10oz) = 10/$10
Buy 3
-Use $1/3 Essential Everyday Condiments
Final Price = $.67 each

Uncle Ben’s Long Grain & Wild Rice or Ready Rice = 3/$5
Buy 4
-Use $1/4 Uncle Ben’s Product
Final Price = $1.42 each

Crystal Light (10-12qt) = 2/$5
-Use $1/1 Crystal Light
Final Price = $1.50

Twizzlers (12-16oz) = 2/$4
Buy 3
-Use $1/3 Twizzlers or Jolly Rancher Candy (6/15 SS)
Final Price = $1.67 each

Sargento Deli Style Slices or Shredded Cheese = 2/$5
-Use Save 55¢ SAVE $0.55 when you buy any ONE (1) Sargento® Natural Cheese Slices
Final Price = $1.95

Minute Maid Pure Squeezed Orange Juice = 2/$5
-Use $.50/1 Minute Maid (6/15 RP)
Final Price = $2

Prairie Farms Ice Cream or Sherbet = 2/$5
-Use $.40/1 Prairie Farms Ice Cream
Final Price = $2.10

Kellogg’s Cereal = 2/$6
-Use $1/3 Kellogg’s Cereal HERE  or $1.00 off THREE Kellogg’s cereals listed or
-Use $.50/1 Kellogg’s Froot Loops or
-Use $.50/1 Frosted Mini Wheats or
-Use $1/2 Rice Krispies  or
-Use $1/2 Raisin Bran 
Final Price = as low as $2.50

Sparkle Paper Towels (6-8pk) = $5.99
-Use $1/1 Sparkle Paper Towels
Final Price = $4.99

Angel Soft Bathroom Tissue (24pk regular, 12pk double or 8pk triple) = $5.99
-Use $.25/1 Angel Soft Bath Tissue  or
-Use $.55/1 Angel Soft Bath Tissue
Final Price = as low as $5.44

Purina Cat Chow (6.3lb) = $7.99
-Use $1/1 Purina Cat Chow (6/8 SS)
Final Price = $6.99

Luvs Big Pack Diapers = $16.99
-Use $0.50 off ONE Luvs Diapers
Final Price = $16.49

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…


Print Friendly

{ 0 comments }

Shop N Save Weekly Ad 7/16/14-7/22/14

by Cristi on July 16, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

Maruchan Ramen Noodle Soup = 10/$1
Gerber 3rd Foods Purees = $.75
Colossal Donuts = $.99
Essential Everyday Apple Juice (64oz) = $.99
Snapple Tea = $.99
Midwestern Grown Tomatoes = $.99/lb
Dr. Pepper or 7Up TEN (2 liter = 3/$3
Powerade (32oz) = 5/$5
Red, Yellow or Green Bell Peppers = 10/$10
Chobani Greek Yogurt = 10/$10
Manwich Sloppy Joe Sauce = 10/$10
Hamburger or Hot Dog Buns = 10/$10
Banquet Meals or Breakfast Sandwiches = 10/$10
Gatorade (32oz) = 10/$10
Lipton Pure Leaf Tea = 10/$10
Sobe Life Water = 10/$10
Hunter Hot Dogs = 10/$10
Armour LunchMakers = 10/$10
Essential Everyday Vegetables = 10/$10
Sparkling Ice = 10/$10
Barbasol Shave Cream = 10/$10
Essential Everyday Croutons = 10/$10
Essential Everyday Black Olives = 10/$10
Hunt’s Ketchup = 10/$10
Hunt’s BBQ Sauce = 10/$10
Hunt’s Tomatoes = 10/$10
Hunt’s Pasta Sauce = 10/$10
Essential Everyday Condensed Soup = 10/$10
Essential Everyday Soup & Oyster Crackers = 10/$10

Purina Mighty Dog Wet Dog Food = 20/$10
Buy 12
-Use $2.50 off 12 single cans of Mighty Dog dog food
Final Price = $.29 each

Barilla Pasta = 10/$10
Buy 2
-Use $.55/2 Barilla Pasta (5/18 SS)
Final Price = $.73 each

New York Texas Toast Croutons or Tortilla Strips = 4/$5
-Use $.40/1 New York Brand Texas Toast Croutons or Tortilla Strips (7/13 SS)
Final Price = $.85

Chef Boyardee Pasta = 10/$10
Buy 4
-Use $.50/4 Chef Boyardee Can or Microwave Pasta (6/15 SS)
Final Price = $.88 each

Heluva Good! Dips = 3/$5
-Use $.75/1 Heluva Good Dip (6/29 SS)
Final Price = $.92

Crystal Light On the Go or Mix = 2/$4
-Use $1/1 Crystal Light
Final Price = $1

Garnier Fructis Hair Care = 2/$5
-Use $1/1 Garnier Fructis Shampoo, Conditioner or Treatment (6/1 or 7/13 RP)
Final Price = $1.50

Colgate Mouthwash = 2/$5
-Use $1/1 Colgate Mouthwash or Mouth Rinse (6/29 SS)
Final Price = $1.50

Nature Valley Granola Bars = 2/$5
-Use $.60/1 Nature Valley Bars or
-Use $.50/2 Nature Valley Granola Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares or Breakfast Biscuits (6/8 or 7/13 SS)
Final Price = as low as $1.90

North Star Eclair Bars or Lotta Pops = 2/$5
-Use  $.50/1 North Star Frozen Novelty
Final Price = $2

Edy’s Outshine Bars = 2/$6
-Use $1/1 Outshine Bars
Final Price = $2

Silk Almondmilk or Soy Milk = 2/$6
-Use $.75/1 Silk Product 
Final Price = $2.25

North Star Ice Cream Sandwiches or Olde Fashioned Cones = 2/$6
-Use $.50/1 North Star Frozen Novelty
Final Price = $2.50

Colgate Total Toothpaste = 2/$6
-Use $.50/1 Colgate Toothpaste (7/13 SS)
Final Price = $2.50

International Delight Iced Coffee = 2/$7
-Use  $1.00 off one International Delight Iced Coffee
Final Price = $2.50

Johnsonville Brats = $4.99
-Use $1/1 Johnsonville Sausage
Final Price = $3.99

Palermo’s Primo Thin Pizza = 2/$9
Buy 2
-Use $1/2 Palermo’s Pizza
Final Price = $4 each

Freschetta Pizza = 2/$10
Buy 2
-Use $1.50/2 Freschetta (6/8 SS)
Final Price = $4.25 each

Brawny Paper Towels (8pk regular or 6pk big) = $5.99
Buy 2
-Use $2/2 Brawny (6/29 RP)
Final Price = $4.99 each

Quilted Northern Bathroom Tissue (12pk double or 8pk triple) = $5.99
-Use $.25/1 Quilted Northern (6/29 RP) or
-Use $.45/1 Quilted Northern 
Final Price = $5.54

Pedigree Dry Dog Food (15-17oz) = $9.99
-Use $3/1 Pedigree Dog Food 10lb+ (6/29 RP)
Final Price = $6.99

Jennie O Ground Turkey (3lb pack) = $2.67/lb
-Use $1/1 Jennie-O Lean Ground Turkey (4/27 SS) or
-Use $.75/2 Jennie-O Ground Turkey
Final Price = $7.01 for a 3lb pkg (or $2.34/lb)

Totino’s Party Pizza = 5/$5
Pillsbury Grand’s!, Jr Biscuits or Bisquick Shake n Pour = 5/$5
Betty Crocker Fruit Snacks or Fruit Roll Ups = $1.49
-Use $.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By The Foot, Fruit Gushers or Fruit Rolls Ups or Ocean Spray, Mott’s, Sunkist, Fiber One Fruit Flavored Snacks (6/22 SS)
Yoplait Gogurt = 5/$10
-Use $0.75 off Yoplait Go-GURT Yogurt or
-Use $.35/1 Yoplait Go-Gurt, Kids Cup or Trix Multipack Yogurt (6/8 SS)
Pillsbury Toaster Strudel = 5/$10
General Mills Cereal = 5/$10
-Use $1.00 off ONE BOX Cheerios Protein cereal or (6/29 SS) or
-Use $.85/1 Golden Grahams Cereal  or
-Use $0.75 off ONE BOX Golden Grahams cereal or
-Use $.60/1 Reese’s Puffs Cereal or
-Use $0.50 off ONE BOX Reese’s Puffs cereal or
-Use $0.75 off ONE BOX Fiber One cereal or
-Use  $0.50 off ONE BOX Original Cheerios cereal or
-Use  $1.00 off TWO BOXES Cheerios cereals or
-Use $.75/1 Fiber One Cereal (6/29 SS)
Get a FREE Milk wyb (5)
Buy 5
Final Price = varies

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…


Print Friendly

{ 0 comments }

Shop N Save Weekly Ad 7/9/14-7/15/14

by Cristi on July 9, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

Kool Aid = 10/$1
Essential Everyday Tomato Sauce (8oz) = 3/$1
Chicken Leg Quarters (10lb bag) = $.49/lb
Maruchan Lunch Cups = 5/$2
Powerade = $.69
Imperial Quarters = $.69
Cucumbers = $.77
Dr. Pepper or 7Up (2 liter) = $.79 wyb (4)
Propel Water = 5/$4
Green Seedless Grapes = $.99/lb
Avocados = 10/$10
Farm Stand Baby Cut Carrots = 10/$10
Essential Everyday Chips or Snacks = 10/$10
Essential Everyday Pasta = 10/$10
Prego Pasta Sauce = 10/$10
Bar S Lunchmeats = 10/$10
French Bread (8oz) = 10/$10
Flav-r-Pac Steam of the Crop Vegetables = 10/$10
Gerber 2nd Foods = 10/$10
Duncan Hines Cake Mix = 10/$10
Knorr Pasta or Rice Sides = 10/$10
Hostess Single Serve Snacks = 10/$10
Idahoan Mashed Potato Pouches = 10/$10
Hunt’s Snack Pack Pudding = 10/$10
Maull’s Barbecue Sauce = 10/$10

Fancy Feast Canned Cat Food = 20/$10
Buy 24
-Use $1/24 Purina Fancy Feast Cans (4/27 SS)
Final Price = $.46 each

Michelina’s Entrees = $.88
Buy 5
-Use $1/5 Michelina’s Entrees
Final Price = $.68 each

Van Camp’s Baked Beans or Pork and Beans = 10/$10
Buy 2
-Use $.50/2 Van Camp’s Baked Beans (6/22 SS)
Final Price = $.75 each

Bunny Bread Soft Twist Bread = 10/$10
-Use $.25/1 Bunny Bread (6/24 RP)
Final Price = $.75

Kellogg’s Cereal = $1.88
-Use $1/3 Kellogg’s Cereal (6/1 RP) or HERE  or
-Use $.50/1 Kellogg’s Froot Loops or
-Use $.50/1 Frosted Mini Wheats or
-Use $1/2 Rice Krispies  or
-Use $1/2 Raisin Bran 
Final Price = as low as $1.38

Kellogg’s Pop Tarts = $1.88
Buy 3
-Use $1/3 Pop-Tarts (6/29 RP)
Final Price = $1.55 each

Nabisco Chips Ahoy! = 2/$4
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookies or Cracker Products (5/18 SS)
Final Price = $1.63 each

Twizzlers (12-16oz) = 2/$4
Buy 3
-Use $1/3 Twizzlers or Jolly Rancher Candy (6/15 SS)
Final Price = $1.67 each

Nabisco Ritz Toasted Chips or Crackers = $2.99
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookies or Cracker Products (5/18 SS) or
-Use $1/2 Ritz Toasted Chips (6/8 SS)
Final Price = as low as $2.49 each

All Liquid Laundry Detergent (32-50oz) = $3.99
-Use $2.00 off any two (2) all laundry products or<
-Use $1.00 off 1 all liquid softener or dryer sheets
or (6/1 RP)
Final Price = $2.99

Prairie Farms Old Recipe Ice Cream = 2/$7
-Use $.50/1 Prairie Farms Old Recipe
Final Price = $3

Vidal Sassoon Hair Care = 2/$8
-Use $1.00 off ONE Vidal Sassoon Shampoo or Conditioner or (7/6 PG)
Final Price = $3 each

Old Spice Shampoo = 2/$8
-Use $1.00 off ONE Old Spice 2n1 or Shampoo or
-Use $.75/1 Old Spice Product (7/6 PG) or
-Use $2/2 Old Spice Product (7/6 PG)
Final Price = as low as $3 each

Snuggle Liquid Fabric Softener (32oz) = $3.99
-Use $.50/1 Snuggle Product (6/1 RP)
Final Price = $3.49

Hefty Trash Bags = $7.99
-Use $1.00 off one package of Hefty Trash Bags
Final Price = $6.99

Bounty Paper Towels (6-8pk) = $8.99
-Use $.25/1 Bounty Paper Towels (7/6 PG)
Final Price = $8.74

Charmin Bath Tissue (18pk double or 9pk mega) = $9.99
-Use $.25/1 Charmin (7/6 PG)
Final Price = $9.74

~EXTENDED Special Deals & Highlights 7/9-7/22~
Read Salads (15oz) = 10/$10
New York Texas Toast Croutons or Tortilla Strips = 4/$5
Heluva Good! Dips = 3/$5
McCain Frozen Potatoes = 2/$5
Freschetta Pizza = 2/$10

Edy’s Outshine Bars = 2/$6
-Use $1/1 Outshine Bars
Final Price = $2

North Star Eclair Bars or Lotta Pops = 2/$5
-Use $.50/1 North Star Frozen Novelty
Final Price = $2

Silk Almondmilk or Soy Milk = 2/$6
-Use $.75/1 Silk Product
Final Price = $2.25

Palermo’s Primo Thin Pizza = 2/$9
Buy 2
-Use $1/2 Palermo’s Pizza
Final Price = $4 each

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…


Print Friendly

{ 0 comments }

Shop N Save Weekly Ad 7/2/14-7/8/14

by Cristi on July 2, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad, Uncategorized

shopnsavelogoYou can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double coupons. Familiarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy.

 

 

*Buy $100 in Gift Cards, Get a $10 Catalina (Thru 7/15)*

72 Hour Sale (WED-THURS-FRI):
Bar S Jumbo Franks = $.77
Pork Steaks (4lbs+) = $1.88/lb
Pepsi (12pk, 6pk or 8pk) = 4/$10 wyb (4)
Coke (12pk or 8pk) = 4/$10 wyb (4)

 

$1 & Under Deals:
Bi Color Corn = 5/$1
Idaho Baker Potatoes = $.49/lb
Cascade Ice (17.2oz) = 20/$10
Dr. Pepper or 7Up (2 liter) = $.77
Gatorade (32oz) = $.88
Vidalia Onions = $.98/lb
Marble Play Ball = $.99
Hot House Tomatoes = $.99/lb
Marzetti Salad Dressing = 10/$10
Kraft Barbecue Sauce = 10/$10
Reser’s Salad = 10/$10
Hamburger or Hot Dog Buns = 10/$10
Essential Everyday Black Olives = 10/$10
Essential Everyday Pineapple = 10/$10
Chef Boyardee Pasta = 10/$10
Rice a Roni or Pasta Roni = 10/$10

Essential Everyday Dailyware, Party Cups or ShoppersValue Paper Plates = 10/$10
Buy 2
-Use $1/2 Essential Everyday Disposable Flatware
Final Price = $.50 each
Kraft Jet Puffed Marshmallows = $.99
Buy 2
-Use  $0.75 off 2 bags JET-PUFFED Marshmallows
Final Price = $.62 each
Dannon Oikos or Light & Fit Greek Yogurt = 10/$10
Buy 4
-Use $1/4 Dannon Oikos Single Serve Cups (6/1 RP) or
-Use $1/3 Dannon Oikos Single Serve Cups
Final Price = $.67 each
Barilla Pasta = 10/$10
Buy 2
-Use $.55/2 Barilla Pasta (5/18 SS)
Final Price = $.73 each

 

Other Deals:

Pringles = 2/$3
Buy 4
-Use $1/4 Pringles (6/29 RP)
Final Price = $1.25 each
Hormel Chili = 3/$5
Buy 2
-Use $0.55 off any two HORMEL Chili products or (5/11 SS)
Final Price = $1.39 each
Keebler Townhouse, Club or Cheez It Crackers = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Keebler Crackers (6/29 RP)
Final Price = $1.50 each
Eckrich Smoked Sausage = 2/$5
-Use $1/1 Eckrich Smoked Sausage
Final Price = $1.50
General Mills Cereal = 2/$5
-Use $0.75 off ONE BOX Golden Grahams cereal or
-Use $0.50 off ONE BOX Original Cheerios cereal or (6/22 SS) or
-Use $1.00 off TWO BOXES Cheerios cereals or
-Use $0.50 off ONE BOX Reese’s Puffs cereal or
-Use $1/2 General Mills Cereal (6/1 SS)
Final Price = as low as $1.75
Hellman’s Mayonnaise (22-30oz) = $2.99
-Use $1/1 Hellmann’s (6/22 RP)
Final Price = $1.99
Nabisco Oreo Cookies = 2/$5
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookies or Cracker Products (5/18 SS)
Final Price = $2.13 each
Honey Maid Graham Crackers = $2.99
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookies or Cracker Products (5/18 SS)
Final Price = $2.62 each
Reynolds Wrap Foil = 2/$7
-Use $.55/1 Reynolds Wrap 35sqft+ (5/18 SS) or
-Use $.75/1 Reynolds Wrap Heavy Duty Foil or
-Use $.75/1 Reynolds Wrap
Final Price = $2.75
Arm & Hammer Cat Litter (14-20lb) = $6.99
-Use $2/1 Arm & Hammer Litter (6/1 SS) or
-Use $3/1 Arm & Hammer Clump & Seal
Final Price = as low as $3.99
Aussie or Herbal Essences Shampoo or Conditioner = 2/$10
-Use $0.75 off ONE Aussie Shampoo or Conditioner or
-Use $1.00 off Herbal Essences Shampoo or Conditioner
Final Price = $4
California Pizza Kitchen Pizza = 2/$12
-Use $1.50/1 California Pizza Kitchen Pizza
Final Price = $4.50
Sparkle Paper Towels (6-8pk) = $6.49
-Use $1/1 Sparkle Paper Towels
Final Price = $5.49
Tide Liquid Laundry Detergent (92-100oz) = $9.99
-Use $1.50 off ONE Tide Detergent 40oz or larger
Final Price = $8.49
Nexium OTC Heartburn Relief (42ct) = $23.99
-Use $3/1 Nexium 24HR Product (6/8 SS)
Final Price = $20.99

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }

Shop N Save Weekly Ad 6/25/14-7/1/14

by Cristi on June 26, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

shopnsavelogoYou can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double coupons. Familiarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy.

 

ksssns15**IT’S $10/$50+ Purchase Friday, June 27, 2014!**

$1 & Under Deals:
Fresh Bi-Color Sweet Corn = 5/$1
Green Bell Peppers or Cucumbers = $.79 each
Suave Shampoo or Conditioner = $.88
Chicken Thighs, Drumsticks or Whole Fryers = $.99/lb
Arkansas Tomatoes = $.99/lb
Kraft Cool Whip = $.99
Maull’s Barbecue Sauce = 10/$10
Hamburger or Hot Dog Buns = 10/$10
Armour LunchMakers = 10/$10
Hunter Hot Dogs = 10/$10
Aim Toothpaste, Pepsodent or Close Up Toothpaste = 10/$10
Right Guard Sport Deodorant = 10/$10
Clif, Luna or Mojo Bars = 10/$10
Reser’s Salad = 10/$10
Hunt’s Pasta Sauce = 10/$10
Minute Maid or Fruit Drinks = 10/$10
Flav R Pac Classic Vegetables = 10/$10
Banquet Meals or Breakfast Sandwiches = 10/$10

Reach Floss (55yd) = 10/$10
-Use $1/1 Reach Floss
Final Price = FREE
Prairie Farms Low Fat or Fat Free Yogurt = 20/$10
Buy 3
-Use B2G1 FREE Prairie Farms Yogurt
Final Price = $.33 each
Fruitwater, Vitaminwater or Smartwater = 10/$10
B10G5 FREE
Buy 15
Final Price = $.67 each
Essential Everyday Chips or Snacks, Chex Mix, Bugels or Gardetto’s Snack = 10/$10
Buy 2
-Use $0.50 off TWO BAGS Bugles or Chex Mix snacks
Final Price = $.75 each
Suddenly Salad = 4/$5
Buy 2
-Use $.50/2 Suddenly Salad (6/8 SS)
Final Price = $1 each

Other Deals:

Nabisco Ritz or Snack Crackers = 2/$4
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookies or Cracker Products (5/18 SS)
Final Price = $1.63 each
Twizzlers (12-16oz) = 2/$4
Buy 3
-Use $1/3 Twizzlers or Jolly Rancher Candy (5/11 or 6/15 SS)
Final Price = $1.67 each
Soft Scrub Cleaners = $2.69
-Use $1/1 Soft Scrub Product (6/15 RP)
Final Price = $1.69
Gerber Graduates, Fruit Snacks or Selects = 2/$5
-Use $1.00 off any 3 Gerber Graduates Meals or Sides or
-Use $1.00 off any 3 Gerber Graduates Puffs or
-Use $1/2 Gerber regular or Graduates food (6/8 SS)
Final Price = as low as $2 each
Hefty One Zip Bags = 2/$5
Buy 2
-Use $1.00 off TWO (2) packages of Hefty Slider Bags or (5/18 RP)
Final Price = $2 each
Heinz Ketchup (38oz) = 2/$5
-Use $.20/1 Heinz Product (6/22 RP)
Final Price = $2.30
North Star Ice Cream Sandwiches or Sundae Cups = 2/$7
-Use $.50/1 North Star Frozen Treats 
Final Price = $3
Johnsonville Bratwurst = $4.99
-Use $1/1 Johnsonville Product
Final Price = $3.99
Off! Active Aero or Deep Woods = $4.99
-Use $1.00 off any OFF! Personal Insect Repellent or
-Use $2.00 off any TWO OFF! Area Insect Repellents or
-Use $.55/1 Off Personal Insect Repellent (6/8 SS)
Final Price = as low as $3.99
Edward’s Premium Pies = 2/$10
-Use $1/1 Edward’s Pies
Final Price = $4
Cottonelle Bath Tissue (12pk) = $6.99
-Use $.50/1 Cottonelle (6/22 SS)
Final Price = $6.49
Viva Paper Towels (6pk) = $6.99
-Use $.50/1 Viva Paper Towels (5/18 SS)
Final Price = $6.49
Nature Made Vitamins (24-300ct) = B1G1 FREE
-Use $2.00 off two (2) Nature Made products
Final Price = varies

Instant Savings Deals:
Oscar Mayer Wieners = 2/$3
Save $1 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $1 each

Capri Sun or Kool Aid Jammers = 4/$8
Save $2 instantly wyb (4)
Buy 4
Final Price = $1.50 each

Kool Aid Sugar Sweetened, Country Time or Tang Sugar Sweetened Drink = 4/$8
Save $2 instantly wyb (4)
Buy 4
Final Price = $1.50 each

Kraft American Singles = 2/$5
Save $1 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2 each

Kraft Chunks or Shredded Cheese = 2/$5
Save $1 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2 each

Kraft Salad Dressing = 2/$5
Save $1 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2 each

Kraft Miracle Whip or Mayonnaise = 2/$7
Save $3 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2 each

Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }