Shop N Save

Shop N Save Weekly Ad Deals 8/26/15-9/1/15

by Cristi on August 26, 2015. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

**Use $10 off of $50+ Purchase In-Ad Coupon (FRIDAY 8/28 ONLY)**

Bananas = $.49/lb
Essential Everyday Chunk Light Tuna = 2/$1
Green Onions or Cucumbers = $.59 each
Sweet Jumbo Yellow Onions = $.59/lb
Cabbage = $.59/lb
Washington State Apples = $.79 each
Super Chill Ice Sparkling Water = $.89
Red, Black or Green Seedless Grapes = $.99/lb
Essential Everyday Pasta = 10/$10
Hunt’s Pasta Sauce = 10/$10
Bear Naked or Balance Bars = 10/$10
Dr Pepper or 7Up (2L) = 10/$10
Glaceau Vitaminwater = 10/$10
Gold Peak Tea = 10/$10

Betty Crocker Frosting = 4/$5
Get 60 BONUS Box Tops wyb (10)
Final Price = $1.25 each

Betty Crocker Family Size Brownie or Super Moist Cake = 4/$5
Get 60 BONUS Box Tops wyb (10)
Final Price = $1.25 each

General Mills Fruit Snacks = 4/$6
Get 60 BONUS Box Tops wyb (10)
Final Price = $1.50 each

Pillsbury Toaster Strudel = 2/$4
Get 60 BONUS Box Tops wyb (10)
-Use $.50/1 Pillsbury Toaster Strudel, Toaster Scrambles Pastries or Pancakes (8/2 SS)
Final Price = $1.50 each

Yoplait Gogurt = 2/$4
Get 60 BONUS Box Tops wyb (10)
-Use $0.75 off TWO any flavor Yoplait Kids Yogurt or (8/2 SS) or
-Use $.40/1 Yoplait Gogurt
Final Price = as low as $1.60

Betty Crocker Premium Muffin or Supreme Brownie Mixes = 2/$4
Get 60 BONUS Box Tops wyb (10)
Final Price = $2 each

Johnsonville Smoked or Breakfast Sausage = $2.99
Buy 2
-Use $1/2 Johnsonville Smoked or Cooked Sausages Links or Split Rope (8/9 SS)
Final Price = $2.49 each

Pillsbury Ready to Bake Cookie Dough = 2/$5
Get 60 BONUS Box Tops wyb (10)
Final Price = $2.50 each

International Delight Creamer = 2/$6
-Use $0.45 off 1 International Delight Coffee Creamer
Final Price = $2.55

Totino’s Pizza Rolls = 2/$6
Get 60 BONUS Box Tops wyb (10)
Final Price = $3 each

Nabisco Family Size Chips Ahoy, Oreo Cookies or Snack Crackers = $3.99
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products (8/9 SS)
Final Price = $3.62 each

General Mills Cereal = 4/$10
Nature Valley Granola Bars or Fiber One Bars = 4/$10
Get a FREE Milk wyb (4)
Buy 4
-Use $0.75 off one box Cocoa Puffs cereal or
-Use $0.75 off ONE BOX Trix cereal or
-Use $1/3 General Mills Big G Cereals (8/2 SS) or
-Use $0.75 off ONE box of Nature Valley™ Bars or (7/12 or 8/2 SS)
Final Price = as low as $7 for everything PLUS FREE Milk!

Peter Pan Peanut Butter
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = varies

PAM Cooking Spray
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = varies

Wesson Oil
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = varies

Healthy Choice Cafe Steamers or Complete Meals
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = varies

Marie Callender’s Pot Pies or Dinners
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = varies



**2 WEEK PROMOTIONS: 8/19-9/1**
Taco Bell Refried Beans = $1.39
Save $2 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $.73 each

Taco Bell Sauce = $1.59
Save $2 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $.92 each

Taco Bell Crunchy Taco Shells = $1.69
Save $2 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $1.03 each

Old Orchard Juice (12oz) = 2/$3
-Use $1/4 Old Orchard Concentrates
Final Price = $1.25 each

Wish Bone Dressings = $2.29
-Use $.75/1 Wish-Bone Product (8/23 SS)
Final Price = $1.54

Hungry Jack Pancake Mix = $2.29
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = $1.63 each

Classico Pasta Sauce = 2/$4
-Use $1.50/4 Classico Sauces
Final Price = $1.63 each

Lipton Recipe Secrets Soup & Dip Mixes = 10/$10
Save $1 instantly on Fresh Potatoes wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2 + discounted potatoes!

Taco Bell Dinner Kits = $2.79
Save $2 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $2.12 each

Hungry Jack Syrup = $2.69
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = $2.19 each

Smuckers Fruit-Fulls = $3.69
-Use $1/1 Smucker’s Fruit-Fulls (8/2 RP)
Final Price = $2.69

Country Crock = $3.48
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
-Use $.50/1 Country Crock Spread Product (7/26 RP—limit 2)
Final Price = $2.81 each

Prairie Farms Old Recipe Ice Cream = 2/$7
-Use $.50/1 Prairie Farms Old Recipe Ice Cream
Final Price = $3

Hellmann’s Mayo = 2/$7
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = $3 each

Post Cereal = 3/$6
Get a FREE Honey Bunches of Oats Breakfast Biscuits wyb (3)
Buy 3
Final Price = $6 for everything!

Dunkin Donuts Coffee = $7.99
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = $7.49 each

Kellogg’s Cereal = 3/$9
Get a FREE Milk ($3) wyb (3)
Buy 3
-Use $.50/1 Corn Pops Cereal or
-Use $1/2 Rice Krispies Cereals  or
-Use 1/2 Kellogg’s Cereals (8/2 RP) or
-Use $1/3 Kellogg’s Cereals (7/26 RP)
Final Price = as low as $7.50 for everything!

Want more coupons??  Check out the LATEST coupons to print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }

Shop N Save Weekly Ad Deals 8/19/15-8/25/15

by Cristi on August 20, 2015. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

Maruchan Ramen Noodles = 10/$1
Fresh Chicken Leg Quarters = $.38/lb
Avocados = $.44
Green Bell Peppers = $.44
Premium Washington State Apples = $.79 each
Essential Everyday Tomatoes = $.79
Rice a Roni = $.88
Pasta Roni = $.88
Essential Everyday Pudding = $.89
Super Chill Soda (2L) = $.89
Iceberg Lettuce = $.99
Jumbo Yellow Onions = $.99/lb
Duncan Hines Cake or Family Size Brownie Mix = 10/$10
Dannon Oikos Yogurt = 10/$10
John Morell Smoked Sausage = 10/$10
Armour Lunchmakers = 10/$10
Gatorade = 10/$10
Cardinals Water = 10/$10

V8 Vegetable Juice or V-Fusion = 2/$4
Buy 2
-Use $.50/2 V8 Vegetable Juice, Fusion or New Veggie Blends Products (7/26 SS)
Final Price = $1.75 each

Kellogg’s Nutrigrain Bars = 2/$5
Buy 2
-Use $0.75 off any TWO Kellogg’s Nutri-Grain Bars or (8/2 RP)
Final Price = $2.13 each

Velveeta Skillets or Casseroles = 2/$5
Save $2 instantly on Frozen or Fresh Meat wyb (2)
Buy 2
Final Price = $5 for both + discount on meat!



**2 WEEK PROMOTIONS: 8/19-9/1**
Taco Bell Refried Beans = $1.39
Save $2 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $.73 each

Taco Bell Sauce = $1.59
Save $2 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $.92 each

Taco Bell Crunchy Taco Shells = $1.69
Save $2 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $1.03 each

Old Orchard Juice (12oz) = 2/$3
-Use $1/4 Old Orchard Concentrates
Final Price = $1.25 each

Wish Bone Dressings = $2.29
-Use $.75/1 Wish-Bone Product (8/23 SS)
Final Price = $1.54

Hungry Jack Pancake Mix = $2.29
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = $1.63 each

Classico Pasta Sauce = 2/$4
-Use $1.50/4 Classico Sauces
Final Price = $1.63 each

Lipton Recipe Secrets Soup & Dip Mixes = 10/$10
Save $1 instantly on Fresh Potatoes wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2 + discounted potatoes!

Taco Bell Dinner Kits = $2.79
Save $2 instantly wyb (3)
Buy 3
Final Price = $2.12 each

Hungry Jack Syrup = $2.69
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = $2.19 each

Smuckers Fruit-Fulls = $3.69
-Use $1/1 Smucker’s Fruit-Fulls (8/2 RP)
Final Price = $2.69

Country Crock = $3.48
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
-Use $.50/1 Country Crock Spread Product (7/26 RP—limit 2)
Final Price = $2.81 each

Prairie Farms Old Recipe Ice Cream = 2/$7
-Use $.50/1 Prairie Farms Old Recipe Ice Cream
Final Price = $3

Hellmann’s Mayo = 2/$7
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = $3 each

Post Cereal = 3/$6
Get a FREE Honey Bunches of Oats Breakfast Biscuits wyb (3)
Buy 3
Final Price = $6 for everything!

Dunkin Donuts Coffee = $7.99
Save $3 instantly wyb (6)
Buy 6
Final Price = $7.49 each

Kellogg’s Cereal = 3/$9
Get a FREE Milk ($3) wyb (3)
Buy 3
-Use $.50/1 Corn Pops Cereal or
-Use $1/2 Rice Krispies Cereals  or
-Use 1/2 Kellogg’s Cereals (8/2 RP) or
-Use $1/3 Kellogg’s Cereals (7/26 RP)
Final Price = as low as $7.50 for everything!

Want more coupons??  Check out the LATEST coupons to print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }

Shop N Save Weekly Ad Deals 8/12/15-8/18/15

by Cristi on August 13, 2015. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

72 Hour Sale (FRI-SAT-SUN):
Hunter Sliced Bologna = $.77
Del Monte Fruit Cup or Bursts = 2/$3
Capri Sun or Kool Aid Jammers = 3/$5

Nabisco Multi Packs = 2/$5
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products (8/9 SS)
Final Price = $2.13 each

$.80 Sale wyb 10:
RoTel Diced Tomatoes
Hunt’s Pasta Sauce or Tomatoes
Hunt’s Manwich Sloppy Joe Sauce
Hunt’s Ketchup
Van Camp’s Baked Beans
Gulden’s Mustard
Hunt’s BBQ Sauce
Banquet Pot Pies or Breakfast Sandwiches
Blue Bonnet Spread

Chef Boyardee Pasta = $.80 wyb 10
-Use $.75/4 Chef Boyardee® Canned Pasta 15oz or larger and Microwave Cups or
-Use $.50/5 Chef Boyardee Canned Pasta or Microwave Cups (7/12 SS)
Final Price = as low as $.63 each

Hunt’s Snack Pack Pudding = $.80 wyb 10
-Use $.45/3 Snack Pack® Pudding, Super Snack Pack Pudding or Juicy Gels
Final Price = $.65 each

 

Other Deals:
Kool Aid = 10/$1
BiColor Sweet Corn = 5/$1
Chiquita Bananas = $.49/lb
Essential Everyday Vegetables = 20/$10
Red Grapefruit = $.69
Green or Red Seedless Grapes = $.99/lb
Essential Everyday Pasta = 10/$10
Essential Everyday Skillet Dinners = 10/$10
Glaceau Fruitwater = 10/$10
Wild Harvest Organic Fresh Herbs = 10/$10

Prairie Farms Low Fat or Fat Free Yogurt = 3/$1
-Use B2G1 FREE Prairie Farms Yogurt
Final Price = $.22 each

Michelina’s Zap’ems, Traditional, Authentic or Lean Gourmet= $.88
Buy 5
-Use $1/5 Michelina Entree
Final Price = $.68 each

Kens Steak House Dressing = 3/$5
-Use $1/2 Kens Dressing (8/9 SS)
Final Price = $1.17 each

Nabisco Oreo Cookies = $2.99
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products (8/9 SS)
Final Price = $2.62 each

Nabisco Ritz Crackers = $2.99
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products (8/9 SS)
Final Price = $2.62 each

Ragu Pasta Sauce = 2/$3
Get a FREE Essential Everyday Pasta wyb (2)
Buy 2
Final Price = $3 for everything!

Knorr Pasta or Rice Sides = 10/$10
Save $5 instantly off 8pc Whole Rotisserie Chicken wyb (10)
Buy 10
Final Price = $10 for everything + discounted Rotisserie Chicken!



**SPECIAL 2 WEEK PROMOTIONS (END 8/18)**
Buddig Thin Sliced Meats = $.69
Cascade Ice = 4/$3
Lawrys Taco Seasoning Mix = $.89
Prairie Farms Orange Juice (32oz) = 10/$10
YoPhoria Yogurt Drinks = 10/$10
Tropicana Juice Singles = 10/$10
Kellogg’s Snack Cups or Cereal Cups = 10/$10
Flavor Ice Flavored Bars = 10/$10
VO5 Hair Care = $.89

Essential Everyday Ketchup = $.89
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.56 each

Essential Everyday BBQ Sauce = $.89
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.56 each

Super Chill Ice Sparkling Water = $.89
Buy 4
-Use $1/4 Super Chill Ice Bottles
Final Price = $.64 each

Wild Harvest Coconut Water = 10/$10
-Use $1/3 Wild Harvest Coconut Water 
Final Price = $.67 each

Essential Everyday Marinades = 4/$5
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.92 each

Essential Everyday Yellow Mustard = $1.69
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $1.36 each

Dole Fruit Bowls or Squish’ems = 2/$4
-Use $.60/2 Dole Fruit Bowls in Gel (7/26 SS) or
-Use $.60/2 Dole Fruit Bowls All Natural Fruit in 100% Juice, No Sugar Added Bowls, Fruit Parfaits or Fruit Crisps (7/26 SS)
Final Price = $1.70 each

General Mills Cereal = 2/$6
-Use $0.50 off (1) Honey Nut Cheerios cereal or
-Use $1.00 off 2 General Mills Big G Cereals or
-Use $0.75 off one box Cocoa Puffs cereal or
-Use $0.75 off ONE BOX Trix cereal or
-Use $1/3 General Mills Big G Cereals (8/2 SS) or
-Use $1/2 General Mills Big G Cereals (6/28 SS—expires 8/8)
Final Price = as low as $2.25

Starbucks KCups or Bagged Coffee = $7.99
-Use  $2.00 off 2 Starbucks Flavored Packaged Coffee or
-Use $1.00 off (1) Starbucks K-Cup pods or
-Use $2/1 Starbucks K-Cup Pack (7/12 SS) or HERE
-Use $3.00 off (2) Starbucks K-Cup pods
Final Price = as low as $5.99

Want more coupons??  Check out the LATEST coupons to print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 0 comments }

Shop N Save Weekly Ad Deals 8/5/15-8/11/15 PLUS Special 2 Week Promotions!

by Cristi on August 6, 2015. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

**HOT** $10 Off $50+ Purchase w/App (THURS-FRI ONLY)

Cucumbers or Green Onions = $.59
Russet Baking Potatoes = $.79/lb
Jumbo Sweet Onions = $.79/lb
Chobani Yogurt = $.87
Creamette Pasta = $.88
Del Monte Pasta Sauce = $.88
Dessert Shells = $.89
French Bread = $.99
Midwestern Grown Peaches = $.99/lb
Dr Pepper or 7Up (2L) = 3/$3
Libby’s Vegetable Pouches = 10/$10
Capri Sun Pouches = 10/$10
Kool Aid Bursts = 10/$10
Kraft Easy Mac or Velveeta Cups = 10/$10
Pillsbury Family Size Brownie Mix = 10/$10
Starkist Chunk White Tuna = 10/$10
Wild Harvest Organic Beans = 10/$10
Sundia Fruit Cups = 10/$10
Fresh Express Garden Salad = 10/$10
Hunter Hod Dogs = 10/$10

Red Gold Tomatoes = 10/$10
-Use $.55/3 Red Gold, Tuttorosso or Red Pack Products
Final Price = $.82 each

Kellogg’s Nutrigrain Bars = $2.69
Buy 2
-Use $0.75 off any TWO Kellogg’s Nutri-Grain Bars
Final Price = $2.32 each

Kellogg’s Cereal or Pop Tarts = B1G1 50% Off
Buy 2
-Use $1.00 off any TWO Kellogg’s Rice Krispies Cereal  or HERE or
-Use $0.50 off ONE Kellogg’s Apple Jacks Cereal or
-Use $1.00 off any TWO Kellogg’s Frosted Mini Cereal or
-Use $.50/1 Kellogg’s Corn Pops  or
-Use $1/3 Kellogg’s cereal or
-Use $1/2 Kellogg’s Cereals (7/26 RP) or
-Use $1/3 Kellogg’s Pop-Tarts (7/26 RP)
Final Price = varies

Baby Sale:
Gerber Graduates Puffs, Snacks or Entrees = $2.09
-Use $1.00 off any 3 Gerber Graduates Meals or Sides or
-Use $1.00 off any 3 Gerber Graduates Puffs
Pampers Wipes (180-216ct) = $5.99
-Use $.50/1 Pampers Wipes (7/26 PG)
Baby Basics Jumbo Pack Diapers = $6.49
Huggies Big Pack Diapers = $18.99
-Use $4.00 off TWO Huggies Snug & Dry Ultra Diapers or
-Use $4.00 off TWO Huggies Snug & Dry Ultra Diapers or
-Use $3.00 off 1 Huggies Snug & Dry Ultra Diapers or
-Use $1.50 off 1 Huggies Snug & Dry Ultra Diapers or
-Use $2/1 Huggies Little Snugglers, Little Movers or Overnites Diapers (7/12 SS) or
-Use $1.50/1 Huggies Diapers (7/12 SS)
Pediasure Drinks = $10.69
-Use $3.00 off any two PediaSure or PediaSure SideKicks or (6/14 SS) or
-Use $2/1 PediaSure Original or with Fiber (6/14 SS)
Similac Powder Formula = $24.99
Pampers Super Pack Diapers = $24.99
-Use $2/1 Pampers Diapers or Pants Box or (2) Bags (7/26 PG) or
-Use  $2.00 off ONE Pampers Cruisers Diapers (quick zip 77477) or
-Use $2.00 off ONE Pampers Baby Dry Diapers (quick zip 77477) or
-Use $2.00 off ONE Pampers Swaddlers Diapers (quick zip 77477)
Enfamil Powder Formula = $25.99
Final Price = varies

Save $5 instantly wyb $25+ of the following:
Clif, Luna, Zone Perfect or Simple Bars = 10/$10
Powerbar Performance or Balance Bars = 10/$10
Crest Toothpaste = $1.99
-Use $.50/1 Crest Toothpaste or Liquid Gel (7/26 PG) or
-Use $1.50/2 Crest Toothpaste or Liquid Gel (7/26 PG) or
-Use  $0.50 off ONE Crest Toothpaste or Liquid Gel
Softsoap or Irish Spring Soap = 2/$4
-Use $.50/1 Irish Spring Body Wash (7/26 SS)
Purell Sanitizer = 2/$5
-Use $1/1 Purell Advanced Hand Sanitizer Bottle or Hand Sanitizing Wipes (7/26 SS)
Edge, Skintimate or Schick Hydro Shave Gel = 2/$5
-Use $2/2 Edge, Skintimate or Schick Hydro Shave Gels (7/26 SS)
Old Spice or Secret Deodorant = 2/$5
-Use $1/1 Old Spice Product (7/26 PG) or
-Use $1/1 Secret Outlast, Scent Expressions or Destinations Antiperspirant/Deodorant or Body Spray (7/26 PG) or
-Use $0.75 off ONE Old Spice Antiperspirant/Deodorant or
-Use $0.75 off ONE Secret Antiperspirant/Deodorant or
-Use $2.00 off TWO Secret Antiperspirant/Deodorants
Arm & Hammer Toothpaste, Whitening Booster or Spinbrush = 2/$5
Oral B Floss or Floss Picks = $2.99
-Use $.50/1 Oral-B Glide Floss or Glide Floss Picks (7/26 PG) or
-Use $0.50 off ONE Oral-B Glide Floss
Tresemme Hair Care = 2/$8
-Use $1/1 Tresemme Styling Product (7/26 RP) or
-Use $2/1 Tresemme Shampoo or Conditioner (7/26 RP)
Axe Deodornat or Shower Gel = 2/$8
-Use $1/1 Axe Shower Gel or Detailer (7/26 RP)
Tampax or Always Premium = 2/$8
-Use $0.50 off ONE Tampax Pearl Product or
-Use $2/1 Tampax Pearl or Radiant Tampon (7/26 PG)
-Use $1.50 off TWO Always Pads and/or Liners or
-Use $.50/1 Always Pads or Pantiliners or Feminine Wipes Products (7/26 PG) or
-Use $1.50/2 Always Pads or Pantiliners or Feminine Wipes Products (7/26 PG)
U by Kotex Tampons or Pads = 2/$8
Listerine (1L) = $4.49
-Use $1/1 Listerine Regular, Ultraclean, Zero, Total Care, Fluoride Defense or Naturals (7/26 SS) or HERE
Axe Body Spray or 2in1 Hair Care = 2/$9
-Use $1/1 Axe Hair Care Product (7/26 RP)
Cortizone or Allegra Anti-Itch Cream = $4.99
-Use $1/1 Cortizone 10 Item (6/28 RP—expires 8/8 or 8/2 RP)
Crest Pro Health Rinse= $4.99
-Use $.50/1 Crest Mouthwash (7/26 PG) or
-Use $1.50 off TWO Crest Pro-Health Mouthwashes or
-Use $0.50 off ONE Crest Pro-Health Mouthwash
Olay Body Wash = $5.49
-Use $1.00 off ONE Olay Body Wash or Bar Soap or
-Use $1/1 Olay Body Wash, Bar Soap or In-Shower Body Lotion (7/26 PG)
Schick Disposable Razors = $5.99
-Use BOGO Free Schick Xtreme3, Quattro or Slim Twin or
-Use $4/1 Schick Disposable Razor Pack (7/26 SS)
Organix Hair Care or Body Wash = $5.99
Clairol Nice n Easy or Natural Instincts Hair Color = 2/$12
-Use $5/2 Clairol Hair Color (7/26 PG) or
-Use $2/1 Clairol Hair Color (7/26 PG) or
-Use $2/1 Clairol Hair Color (7/5 PG—expires 8/2) or
-Use $1.50 off ONE Clairol Nice N Easy Hair Color or
-Use  $1.50 off ONE Clairol Nice N Easy Root Touch Up
Atkins Advantage Meal Bars = 2/$12
Dove Beauty Bar (6ct) , Body Wash or Men + Care = $6.49
-Use $1/1 Dove Beauty Bar (7/26 RP) or
-Use $1/1 Dove Body Wash (7/26 RP) or
-Use $1/1 Dove M+C Body & Face Bar (7/26 RP)
Vaseline Spray & Go = $6.49
-Use B1G1 FREE Vaseline Spray Lotion (7/26 RP)
Playtex Gentle Glide Tampons or Pads = $6.99
-Use $1/1 Playtex Gentle Glide or Sport Tampons (7/26 SS) or HERE
One a Day or Flinstones Vitamins = $6.99
-Use $2/1 One A Day Product (7/26 SS)
Atkins Advantage Ready to Drink or Bars = $8.29
Vitafusion or Lil Critters Vitamins = $8.89
-Use $1/1 VitaFusion Product
Gillette Disposable Razors = $8.99
-Use $3/1 Gillette, Venus or Daisy Disposable Razors (8/9 RP)
Advil or Aleve = $8.99
-Use $1/1 Advil or
-Use $2/1 Aleve (7/26 SS)
Opti Free Replinish, Clear Care or Puremoist = $9.99
-Use $3/1 Opti-Free Solution (7/26 SS) or
-Use $2/1 Opti-Free Solution or
-Use $3/1 Clear Care Solution (7/26 SS)
Nature’s Bounty or Sundown Vitamins = B1G1 FREE
-Use $1/1 Sundown Naturals Vitamin or Supplement (8/2 RP) or
-Use $1/1 Nature’s Bounty Vitamin Supplement (8/2 RP)
Pantene Hair Care = B2G1 FREE
-Use $4/2 Pantene Product (8/2 SS) or
-Use (2) $2/1 Pantene Styler or Treatment Product (8/2 SS) or
-Use (2) $2.00 off TWO Pantene Shampoo or Conditioner
Final Price = varies



**SPECIAL 2 WEEK PROMOTIONS (END 8/18)**
Buddig Thin Sliced Meats = $.69
Cascade Ice = 4/$3
Lawrys Taco Seasoning Mix = $.89
Prairie Farms Orange Juice (32oz) = 10/$10
YoPhoria Yogurt Drinks = 10/$10
Tropicana Juice Singles = 10/$10
Kellogg’s Snack Cups or Cereal Cups = 10/$10
Flavor Ice Flavored Bars = 10/$10
VO5 Hair Care = $.89

Essential Everyday Ketchup = $.89
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.56 each

Essential Everyday BBQ Sauce = $.89
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.56 each

Super Chill Ice Sparkling Water = $.89
Buy 4
-Use $1/4 Super Chill Ice Bottles
Final Price = $.64 each

Wild Harvest Coconut Water = 10/$10
-Use $1/3 Wild Harvest Coconut Water 
Final Price = $.67 each

Essential Everyday Marinades = 4/$5
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.92 each

Essential Everyday Yellow Mustard = $1.69
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $1.36 each

Dole Fruit Bowls or Squish’ems = 2/$4
-Use $.60/2 Dole Fruit Bowls in Gel (7/26 SS) or
-Use $.60/2 Dole Fruit Bowls All Natural Fruit in 100% Juice, No Sugar Added Bowls, Fruit Parfaits or Fruit Crisps (7/26 SS)
Final Price = $1.70 each

General Mills Cereal = 2/$6
-Use $0.50 off (1) Honey Nut Cheerios cereal or
-Use $1.00 off 2 General Mills Big G Cereals or
-Use $0.75 off one box Cocoa Puffs cereal or
-Use $0.75 off ONE BOX Trix cereal or
-Use $1/3 General Mills Big G Cereals (8/2 SS) or
-Use $1/2 General Mills Big G Cereals (6/28 SS—expires 8/8)
Final Price = as low as $2.25

Starbucks KCups or Bagged Coffee = $7.99
-Use  $2.00 off 2 Starbucks Flavored Packaged Coffee or
-Use $1.00 off (1) Starbucks K-Cup pods or
-Use $2/1 Starbucks K-Cup Pack (7/12 SS) or HERE
-Use $3.00 off (2) Starbucks K-Cup pods
Final Price = as low as $5.99

Want more coupons??  Check out the LATEST coupons to print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 2 comments }

Shop N Save Weekly Ad Deals 7/29/15-8/4/15!

by Cristi on July 30, 2015. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

72 Hour Sale (FRI-SAT-SUN):
Essential Everyday Apple Juice = $.88

Nabisco Chips Ahoy or Toasted Chips = $1.88
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products (6/28 SS)
Final Price = $1.51 each

*FREE Pepsi (12pk), Lipton Tea (12pk) or Aquafina Water (24pk) w/$40+ Purchase (via app)

 

Other Deals (All Week Long):
Maruchan Ramen Noodles = 10/$1
Washington State Apples = $.50
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna = $.69
Super Chill Soda (2L) = $.89
Sparkling Ice Singles = 10/$10
Pure Leaf Tea or Sobe Juice Drinks = 10/$10
Gatorade (32oz) = 10/$10
Essential Everyday Chips = 10/$10
John Morrell Smoked Sausage = 10/$10
Armour Lunchmakers = 10/$10

Yoplait Yogurt = 20/$10
Buy 5
-Use $0.50 off any FIVE cups Yoplait Yogurt or (7/12 SS)
Final Price = $.40 each

Essential Everyday BBQ Sauce = $.89
Buy 3
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.56 each

Nabisco Snack Crackers = 2/$5
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products (6/28 SS)
Final Price = $2.13 each

International Delight Iced Coffee = 2/$7
Buy 2
-Use $1.25/1 International Delight Iced Coffees or Chai Tea Lattes (7/12 RP)
Final Price = $2.88 each

Get a $10 Catalina wyb $30+ Purchase:
Dawn or Ivory Dish Liquid = $2.79
-Use  $0.30 off ONE Dawn Product
Febreze Air Effects= $2.79
-Use $0.75 off ONE Febreze Air Effects or
-Use $1/1 Febreze Product (7/5 PG—expires 8/2) or
-Use B2G1 FREE Febreze Product (7/26 PG)
Bounty Napkins = $2.99
-Use $.25/1 Bounty, Charmin or Puffs Product (7/26 PG) or
-Use $1/2 Bounty or Charmin Products (7/26 PG) or
-Use $.25/1 Bounty (7/5 PG)
Pepto Bismol = $3.99
-Use $.50/1 Pepto-Bismol (7/5 PG—expires 8/2) or
-Use $1.00 off TWO Pepto-Bismol™ products
Cascade Action Pacs (14-20ct) = $3.99
-Use $0.50 off ONE Cascade Product
Swiffer Wet or Dry Refills = $3.99
-Use $1.00 off ONE Swiffer Wet Jet Refill or
-Use $1.00 off ONE Swiffer Sweeper Dry Refill or
-Use $1/1 Swiffer Refill, Solution or Dust & Shine (7/26 PG) or
Bounce Sheets = $4.99
Puffs Facial Tissue (3pk) = $4.99
-Use $0.25 off ONE Puffs Product
Bounty Paper Towels (6-8pk) = $6.99
-Use $.25/1 Bounty, Charmin or Puffs Product (7/26 PG) or
-Use $1/2 Bounty or Charmin Products (7/26 PG) or
-Use $.25/1 Bounty (7/5 PG)
Charmin Bath Tissue (6-24pk) = $6.99
-Use $.25/1 Bounty, Charmin or Puffs Product (7/26 PG) or
-Use $1/2 Bounty or Charmin Products (7/26 PG) or
-Use $0.50 off ONE Charmin Ultra Soft or Strong or
-Use $.25/1 Puffs or Charmin Product (7/5 PG—expires 8/2) or
-Use $1/2 Charmin Double Rolls or Mega Rolls (7/5 PG—expires 8/2)
Secret, Old Spice or Gillette Clinical Deodorant = $6.99
-Use $2/1 Secret or Gillette Clinical (7/26 PG) or
-Use $2.00 off Gillette Clinical Antiperspirant or
-Use $2.00 off ONE Secret Clinical Antiperspirant
Gain (100oz) = $9.99
-Use $.50/1 Gain Detergent, Liquid Fabric Enhancer or Sheets or Cheer (7/12 RP) or
-Use $1/2 Gain Detergent, Liquid Fabric Enhancer or Sheets or Cheer (7/12 RP)
Tide Detergent (92-100oz) = $9.99
-Use $1/1 Tide Detergent (7/5 PG—expires 8/2) or
-Use $3/3 Tide Detergent or Downy Products (7/5 PG—expires 8/2) or
-Use $1/1 Tide Detergent or Downy Products (7/26 PG) or
-Use $3/3 Tide Detergent or Downy Products (7/26 PG)
-Use $0.75 off ONE Tide Detergent 37oz or larger
Pampers Super Pack Diapers = $24.99
-Use $2/1 Pampers Diapers or Pants Box or (2) Bags (7/26 PG) or
-Use $3/2 Pampers Diapers or Pants Bags or (1) Box (7/5 PG—expires 8/2) or
-Use $2.00 off ONE Pampers Cruisers Diapers (quick zip 77477) or
-Use $2.00 off ONE Pampers Baby Dry Diapers (quick zip 77477) or
-Use $2.00 off ONE Pampers Swaddlers Diapers (quick zip 77477)
Final Price = varies

 

**2 WEEK AD: 7/22-8/4***
Nature’s Bakery Fig Bars = 2/$1
Cosmo’s Creation’s Popcorn = $.88
Super Chill Sparkling Ice = $.89
Market Square Animal Cookies = 10/$10
Essential Everyday Air Freshener = 10/$10

Essential Everyday BBQ Sauce = $.89
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.56 each

Essential Everyday Ketchup = $.89
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.56 each

Wild Harvest Coconut Water = 10/$10
-Use $1/3 Wild Harvest Coconut Water 
Final Price = $.67 each

Essential Everyday Napkins = 3/$5
-Use $1/2 Essential Everyday Napkins
Final Price = $1.17 each

Essential Everyday Mustard = $1.69
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $1.36 each

Mott’s Applesauce (6pk) = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Mott’s Juice or Sauce (6/28 SS)
Final Price = $1.50 each

Johnsonville Grillers or Heat & Serve Bratwursts = $5.99
Buy 2
-Use $1/2 Johnsonville Sausage Products (5/31 SS)
Final Price = $5.49 each

Want more coupons??  Check out the LATEST coupons to print coupons directly from below…



Print Friendly

{ 0 comments }

Shop N Save Weekly Ad Deals 7/22/15-7/28/15 + includes a 2 Week Ad PROMO!

by Cristi on July 23, 2015. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad, Uncategorized

KSSSNS1Here are my TOP deals at Shop n Save this week…

Midwestern Grown BiColor Corn = 5/$1
Haas Avocados = $.44
Green Bell Peppers = $.44
Russet Baking Potatoes or Sweet Potatoes = $.49/lb
Essential Everyday Vegetables = 20/$10
Powerade = $.57
Midwestern Grown Green Cabbage = $.59/lb
Glazed, Iced, Decorated & Filled Donuts = $.69
Ruby Red Grapefruit = $.69
Midwestern Grown Tomatoes = $.77/lb
Essential Everyday Macaroni & Cheese = $.79
Essential Everyday Beans = 5/$4
Midwestern Grown Yellow Peaches = $.99/lb
Iceberg Lettuce = $.99
Barilla Pasta = 10/$10
Essential Everyday Pasta Sauce = 10/$10
Bumble Bee Chunk Light Tuna = 10/$10
Glaceau Fruitwater = 10/$10
Vitaminwater = 10/$10
Flav-r-pac Classic Vegetables = 10/$10
Dannon Greek Yogurt = 10/$10

Super Chill Sparkling Water = $.79
Buy 4
-Use $1/4 Super Chill Bottles 
Final Price = $.54 each

$.88 Summer Savings:
Hunt’s Ketchup
Chef Boyardee Pasta
Hunt’s Snack Pack Pudding
Banquet Meals
Banquet Pot Pies
-Use $.50/5 Chef Boyardee Canned Pasta or Microwave Cups (7/12 SS) or
-Use $.75/4 Chef Boyardee Pasta
Final Price = as low as $.69 each

Other Deals:
Twizzlers = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Twizzlers or Jolly Rancher Candy Bags (6/28 SS)
Final Price = $1.50 each

Nabisco Belvita Breakfast Biscuits = 2/$6
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products (6/28 SS)
Final Price = $2.63 each

Healthy Choice Meals or Steamers = 2/$6
Buy 4
-Use $1/4 Healthy Choice® Café Steamers
Final Price = $2.75 each

Jet Puffed Marshmallows = $1.39
Honey Maid Graham Crackers = $2.99
Hershey’s Milk Chocolate Bars = 2/$7
Save $2 instantly wyb (3)
Buy 3
-Use $1/2 Hershey’s Milk Chocolate (6/28 SS) or HERE
-Use $1/2 Honey Maid Grahams (6/28 SS)
-Use $.60/3 Kraft Jet-Puffed Marshmallows (6/28 SS)
Final Price = varies

 

**2 WEEK AD: 7/22-8/4***
Nature’s Bakery Fig Bars = 2/$1
Cosmo’s Creation’s Popcorn = $.88
Super Chill Sparkling Ice = $.89
Market Square Animal Cookies = 10/$10
Essential Everyday Air Freshener = 10/$10

Essential Everyday BBQ Sauce = $.89
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.56 each

Essential Everyday Ketchup = $.89
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $.56 each

Wild Harvest Coconut Water = 10/$10
-Use $1/3 Wild Harvest Coconut Water 
Final Price = $.67 each

Essential Everyday Napkins = 3/$5
-Use $1/2 Essential Everyday Napkins
Final Price = $1.17 each

Essential Everyday Mustard = $1.69
-Use $1/3 Essential Everyday Ketchup, Mustard, BBQ Sauce or Marinades
Final Price = $1.36 each

Mott’s Applesauce (6pk) = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Mott’s Juice or Sauce (6/28 SS)
Final Price = $1.50 each

Johnsonville Grillers or Heat & Serve Bratwursts = $5.99
Buy 2
-Use $1/2 Johnsonville Sausage Products (5/31 SS)
Final Price = $5.49 each

Want more coupons??  Check out the LATEST coupons to print coupons directly from below…



Print Friendly

{ 0 comments }