Dierbergs Weekly Deals 1/15-1/21

by Cristi on January 15, 2013. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

Go HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy!! Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40! 

Register to receive the Dierbergs Weekly Newsletter HERE and get access to exclusive in store coupons! This weeks deals:

  • FREE 2 liter of Dr Pepper Ten, Sunkist Ten, 7 Up Ten, Canada Dry Ten, A&W Root Beer Ten, and RC Cola Ten
  • Save $.75/1 Steak House Rye Bread from the Bakery
  • Save $.50/1 Purdue Ground Turkey
  • $2/1 lb or more of Dierbergs Chicken Salad from the Deli

•The first 15 coupons with a face value of up to 50¢ will be tripled
•Additional coupons will be redeemed at face value
•Limit 15 triple coupons per day, per household
•Coupons 51¢ and over will be redeemed at face value

Triple coupon offer available now through Sunday, January 20th.

Prairie Farms Yogurt Cups $.50
-Use B2G1 Prairie Farms Yogurt, Light or Original, 6 oz
Final Price= $.33 each wyb 3
Progresso Soup $1.25
-Use $.50/2 Progresso Soup Cans (1/6 SS)—triples
Final Price = $.50 each wyb 2
Clorox Bleach $2
-Use $0.50/1 Clorox Liquid Bleach, 55 oz+ -triples
Final Price= $.50
S&W Beans $.80
-Use $1/5 S&W Beans
Final Price= $.60 each wyb 5
Barilla Pasta $1.25
-Use $1/2 Barilla Plus, Veggie, Whole Grain or White Fiber 01/06/2013 SS Insert (exp 03/02/2013)
Final Price= $.75 each wyb 2
Bear Creek Pasta Mix $2
-Use $1/1 Bear Creek Pasta Mix 10/14/2012 SS Insert (exp 04/14/2013)
Final Price= $1
Old Orchard Fruit Juice Cocktail and Healthy Balance Juice $1.67
-Use $1/2 Printable HERE
Final Price= $1.17 each wyb 2
Aunt Jemima Waffles, Pancakes, or Entrees $1.67
-Use $1/2 Aunt Jemima Frozen Pancake, Waffle or French Toast
Final Price= $1.17 each wyb 2
Solo Plates $2.50
-Use $1.25/1 Solo, any products 12/02/2012 SS Insert (exp 02/13/2013)
Final Price= $1.25
WhoNU? Cookies or Wagers $1.99
-Use $0.55/1 WhoNu? Nutrition Rich Cookies 01/13/2013 SS Insert (exp 03/10/2013)
Final Price= $1.44
Land O Lakes Saute Express $2.49
-Use $1/1 Land O Lakes Saute Express Saute Starter or
-Use $1/1 Land O Lakes Saute Express Saute Starter Kit 01/13/2013 SS Insert (exp 03/31/2013)
Final Price= $1.49
Blue Diamond Nut Chips $2.50
-Use $1/1 Blue Diamond Nut Chips (IE), 4.25 oz
Final Price= $1.50
Mott’s Snack N Go Apple Sauce 4 pack $2.50
-Use $1/1 Mott’s Snack & Go Applesauce Pouches, 4 pk, 3.2 oz or
-Use $0.55/1 Mott’s Snack & Go Pouch, 4 pk or Single-serve Applesauce or Medleys Snack, 6 pk 01/13/2013 SS Insert (exp 02/24/2013)
Final Price= as low as $1.50
Celestial Seasonings Tea Bags 20 ct $2.50
-Use $0.75/1 Celestial Seasoning Tea Bags 12/09/2012 SS Insert (exp 03/09/2013)
Final Price= $1.75
Kashi Cereal select varieties $3
-Use $1/1 Kashi Berry Fruitful or Blackberry Hills Cereal
Final price= $2
Weight Watcher Smart Ones Entree’s $2.50
-Use $4/10 Weight Watchers Smart Ones Frozen Products
Final Price= $2.10 each wyb 10
Nabisco Snack Crackers $2.50
-Use $0.75/2 Nabisco, 3.7 – 25.2 01/06/2013 SS Insert (exp 02/18/2013)
Final Price= $2.13 each wyb 2
Jacks Pizza $3
-Use $0.75/1 Jack’s Pizza, 15-30.5 oz
Final Price= $2.25
All Detergent or Snuggle Fabric Softener $3.99
-Use $0.50/1 All Liquid, Powder or Mighty Pacs Laundry Detergents -triples or
-Use $2/2 All Detergent, liquid, powder, or mighty pacs 01/06/2013 RP Insert (exp 02/07/2013) or
-Use $0.50/1 Snuggle Fabric Softener, liquid or dryer sheets -triples or
-Use $1/1 Snuggle Fabric Softener, liquid or dryer sheets 01/06/2013 RP Insert (exp 02/07/2013)
Final Price= as low as $2.49
Slimfast 100 Calorie Meal Bars $3.49
-Use $1/1 Slim-Fast, bar or snack bites 01/06/2013 RP Insert (exp 02/03/2013)
Final Price= $2.49
Blue Bunny Ice Cream 56 oz $3.50
-Use $1/1 Printable HERE
Final Price= $2.50
Phillips Premium Seafood Soups $3.99
-Use $1/1 Phillips Seafood Product (IE)
Final Price= $2.99
Zevia Soda 6 pack $3.99
-Use $1/1 Zevia Specific Flavors, Grape, Grapefruit Citrus, Black Cherry, Lemon Lime Twist, Orange or Strawberry, 6 pk
Final Price= $2.99
Cascadian Farms Cereal $3.99
-Use $0.75/1 Cascadian Farm Cereal, any flavor or variety
Final Price= $3.24
Just Bare Boneless Chicken Breast, Thighs, or Breast Tenders $4.50
-Use $1/1 Just Bare Chicken
Final Price= $3.50
Slimfast Ready to Drink Shakes $4.99
-Use $1/1 Slim-Fast Shake multipack or mix 01/06/2013 RP Insert (exp 02/03/2013)
Final Price= $3.99
Slimfast 200 Calorie Meal Bars $5.49
-Use $1/1 Slim-Fast, bar or snack bites 01/06/2013 RP Insert (exp 02/03/2013)
Final Price= $4.49
Angel Soft Bathroom Tissue 12 ct double or 8 ct triple rolls $5.99
-Use $0.45/1 Angel Soft, 4 pk double roll or larger 01/06/2013 RP Insert (exp 02/28/2013) -triples
Final Price= $4.64

QUAKER INSTANT SAVINGS
Purchase any 5 participating Quaker items and save $3 instantly at checkout!

Quaker Perfect Portion or Medleys $1.50
-Use $1/2 Quaker Products
-Use $1/2 February All You
Plus Instant Savings wyb 5
Final Price= as low as $.40 each wyb 5 participating products
Quaker Chewy Granola Bars, Oatmeal to Go Bars, or Breakfast Cookies $2.50
-Use $.75/2 Quaker Chewy Granola Bars, including Dipps or Yogurt or Soft Baked Bars 01/13/2013 RP Insert (exp 02/09/2013) or
-Use $.55/1 Quaker Oatmeal Cookies 01/13/2013 RP Insert (exp 02/09/2013) or
-Use $1/2 Quaker Products or
-Use $1/2 February All You
Plus Instant Savings wyb 5
Final Price= as low as $1.35 each wyb 5 participating products
Quaker Cereal $2.50
-Use $1/2 Quaker Products or
-Use $1/2 February All You
Plus Instant Savings wyb 5
Final Price= as low as $1.40 each wyb 5 participating products
Quaker Instant Oatmeal or 42 oz Canister $3
-Use $1/2 Quaker Products or
-Use $0.75/2 Quaker Instant, Standard or Real Medley’s Oatmeal, Quaker Oatmeal Squares, Whole Hearts or Life Cereal 01/13/2013 RP Insert (exp 02/09/2013) or
-Use $1/2 February All You
Plus Instant Savings wyb 5
Final Price= as low as $1.90 each wyb 5 participating products

OCEAN SPRAY PROMOTION
Purchase (2) Bottles of Ocean Spray Grapefruit Juice and get a 5lb Bag of Fresh Grapefruits FREE

Ocean Spray Grapefruit Juice $2.50
5 lb Bag of Grape Fruits FREE
Final Price= $5 for all three items!

Print Friendly

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post: