Dierbergs Weekly Deals 12/11-12/17 TRIPLE COUPONS

by Cristi on December 11, 2012. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

Register to receive the Dierbergs Weekly Newsletter HERE and get access to exclusive in store coupons! This weeks deals:

  • Save $3/1 lb Bob’s BBQ Beef Brisket
  • $1.99 Mountain King Butter Gold Potatoes 5 lbs
  • Save $1/1 Bakery  Onion Rolls
  • $2.99 Dierbergs 64 oz Eggnog

 

•The first 15 coupons with a face value of up to 50¢ will be tripled
•Additional coupons will be redeemed at face value
•Limit 15 triple coupons per day, per household
•Coupons 51¢ and over will be redeemed at face value

Triple coupon offer available now through Sunday, December 16, 2012.

Barilla Pasta $1
-Use $1/2 Barilla White Fiber, veggie or whole grain pasta 10/21/2012 SS Insert (exp 12/15/2012) or
-Use $1/1 Barilla Pasta Plus, play the game
Final Price= as low as FREE if Pasta Plus is included
Halls Cough Drops $.99
-Use $0.50/2 Halls Drops, 17 ct+ (TRIPLES) or
-Use $1/2 Halls, single bags, 17 ct+ 11/04/2012 SS Insert (exp 12/31/2012)
Final Price= as low as $.24 each wyb 2
Prairie Farms Yogurt Cups $.50
-Use B2G1 Prairie Farms Yogurt, Light or Original, 6 oz
Final Price= $.33 each wyb 3
Libby’s Canned Vegetables $.60
-Use $1/4 Libby’s Vegetables (IE) or
-Use $1/4 Libby’s Canned Vegetables 11/11/2012 RP Insert (exp 01/05/2013)
Final Price= $.35 each wyb 4
Libby’s Canned Fruit $1
-Use $1/2 Libby’s Fruit Products (IE), Includes Canned Fruit, not tropical, 24 oz Fruit Bottles, or 3 pk sleeves of 6 oz Jumbo Cups or
-Use $1/4 Libby Canned Fruit 11/11/2012 RP Insert (exp 01/05/2013)
Final Price= as low as $.50 each wyb 2
Carnation Evaporated Milk $1.25
-Use $0.50/2 Nestle Carnation Evaporated Milk, cans, 12 oz 09/30/2012 RP Insert (exp 12/31/2012) (TRIPLES) or
-Use $0.50/2 Nestle Carnation Evaporated Milk , 12 oz (TRIPLES)
Final Price= $.50 each wyb 2
Betty Crocker Cake Mix $1
Betty Crocker Frosting $1.67

-Use $.50/2 wyb both frosting and cake mix (TRIPLES)
Final Price= $.59 each wyb both
Green Giant Boxed Veggies $1
-Use $.60/3 Coupon (12/9 or 11/11 SS)
Final Price= $.80 each wyb 3
Prairie Farms Sour Cream, Dip, or Cottage Cheese $1.50
-Use $0.35/1 Prairie Farm Dips, Cottage Cheese, or Sour Cream, 16 oz (coupon states do not double) or
Final Price= $1.15
Pillsbury Grands Refrigerated Biscuits $1.67
-Use $0.50/3 Pillsbury Refrigerated Grands or Grands Jr. Biscuits. (TRIPLES) or
-Use $0.30/2 Pillsbury Grands! Biscuits 12/09/2012 SS Insert (exp 03/02/2013)(TRIPLES)
Final Price= as low as $1.17 each wyb 3
Pillsbury Crescent Rolls or Sweet Rolls $2
-Use $0.50/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls (TRIPLES) or
-Use $0.40/3 Pillsbury Crescent Dinner Rolls 12/09/2012 SS Insert (exp 03/02/2013) (TRIPLES) or
-Use $0.50/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands Sweet Rolls (TRIPLES) or
-Use $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls 12/09/2012 SS Insert (exp 03/02/2013)
Final Price= as low as $1.25 each wyb 2
Reddi Wip $2
-Use $0.25/1 Reddi-wip 11/11/2012 SS Insert (exp 12/31/2012) (TRIPLES)
Final Price= $1.25
Chex Cereals $2
-Use $1/2 Coupon (12/2 SS) or
-Use $1/2 General Mills Chex Cereal, Rice, Corn, Wheat, Honey Nut, Chocolate, Multi-Bran, Cinnamon or Apple Cinnamon
Final Price= $1.50 each wyb 2
Dixie Plates or Bowls $2
-Use $1/2 Coupon (11/4 Rp)
Final Price= $1.50 each wyb 2
Gold Medal Flour $2.50
-Use $0.25/1 Gold Medal Flour, 5 lb (TRIPLES)
Final Price= $1.75
Pillsbury Refrigerated Pie Crust $2.50
-Use $0.50/2 Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts (TRIPLES) or
-Use $.50/2 Coupon (12/9 or 12/2 SS) (TRIPLES)
Final Price= $1.75 each wyb 2
Prairie Farms Ice Cream Squares $3
-Use $0.40/1 Prairie Farms Square Half Gallon Ice Cream, Any Variety (TRIPLES)
Final Price= $1.80
Van’s Waffles $2.99
-Use $1/1 Van’s Product
Final Price= $1.99
Sensible Portions Veggie Straws $2.50
-Use $1/2 Sensible Portions Items
Final Price= $2 each wyb 2
Rustic Crust Pizza Shell $3
-Use $1/1 Rustic Crust Natural Pizza Crust or Sauce (IE)
Final Price= $2
Peace Cereal $3
-Use $1/1 Peace Cereal (IE)
Final Price= $2
Libby Fruit Jars $2
$1/2 Libby’s Fruit Products (IE), Includes Canned Fruit, not tropical, 24 oz Fruit Bottles, or 3 pk sleeves of 6 oz Jumbo Cups
Final Price= $2 each wyb 2
Cheez-It’s $2.50
-Use $1/2 Kellogg’s Crispix Cereals or Sunshine Cheez-It Baked Snack Crackers, 7 oz+
Final Price= $2 each wyb 2
Kellogg’s Cereals Select Varieties $2.50
-Use $1/2 Coupon (12/9 RP)or
-Use $1/3 Kellogg’s Cereals, 8.7 oz+
Final Price= as low as $2 each wyb 2
Kellogg’s Pop Tarts 12 ct $2.50
-Use $1/2 Kellogg’s Pop-Tarts Toaster Pastries or Kellogg’s Pop-Tarts Mini Crisps, 6 ct+, Any Flavor, Mix or Match) or
-Use $1/3 Coupon (12/2 RP)
Final Price= as low as $2
Keebler Crackers Select Varieties $2.50
-Use $1/2 Keebler Club Crackers, 11 oz+ or
-Use $1/2 Keebler Club Crackers , 8 oz+
Final Price= as low as $2 each wyb 2
Coffee-Mate Refrigerated Creamer $3
-Use $0.55/1 Coffee-Mate Liquid or Powder, Excludes Bliss, 15 oz
Final Price= $2.45
Fig Food Organic Soup $2.99
-Use $1/2 Fig Food Soups
Final Price= $2.49 each wyb 2
Cuties 3 lbs $4.99
-Use $0.50/1 Cuties, 2lb, 3lb, or 5lb 12/02/2012 SS Insert (exp 01/02/2013) (TRIPLED) or
-Use $0.30/1 Cuties Juice, PDF (TRIPLED)
Final Price= as low as $3.49
Immaculate baking Scones $3.99
-Use $1/2 Immaculate Baking Products
Final Price= $2.49 each wyb 2
Gevalia Coffee $5.99
-Use $1.50/1 Coupon (12/9 SS)
Final Price= $4.49

OSCAR MAYER INSTANT SAVINGS


Purchase 5 participating items and save $5 instantly at checkout!

Oscar Mayer Wieners, Bologna. Cotto Salami, or Value Shaved Lunchmeat $2.99
Instant Savings wyb 5
Final Price= $1.99
Oscar Mayer Fun Pack, Smoothie, or Complete Lunchables $2.99
Instant Savings wyb 5
Final Price= $1.99
Claussen Pickles or Sauerkraut $3.50
Instant Savings wyb 5
Final Price= $2.50
Oscar Mayer Beef or Cheese Franks, Bologna or Beef Cotto Salami $3.99
Instant Savings wyb 5
Final Price= $2.99
Oscar Mayer Deli Shaved Lunchmeat, Deli Fresh, or Chicken Strips $3.99
Instant Savings wyb 5
Final Price= $2.99

PEPSI INSTANT SAVINGS

Purchase any four Pepsi, Diet Pepsi, or Mountian Dew
8-12 pack cans, 6-8 pack bottles $3.50 each
Plus $3.02 Instant savings wyb 4
Final Price= 4/$10.98 or $2.75 each!

3 DAY SALE
Here are just some of my top picks for the 3 Day sale running Thursday-Saturday this week!

Barilla Pasta $.87
Dierbergs Cream Cheese $.97
Ritz Crackers $1.87
$1/2 Nabisco, cracker products, 6.5 – 18.5 oz 11/11/2012 SS Insert (exp 12/31/2012)
Final Price= $1.37 each wyb 2
Cheetos, Fritos, or Rold Gold Pretzels $1.77
Prairie Farms Homestyle Ice Cream $2.47-Use $0.50/1 Prairie Farms Homestyle Churn Ice Cream, 56 oz (Coupon States do not double)
Final Price= $1.97
Tenderbird Frozen Chicken Breast 3 lbs $4.62
Dunkin Doughnuts Coffee $5.99
-Use $1/1 Dunkin Donuts Coffee, 11+ oz bag 12/02/2012 RP Insert (exp 01/15/2013)
Final Price= $4.99

Print Friendly

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post: