Dierbergs Weekly Deals 1/7/14-1/13/14

by Cristi on January 7, 2014. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

dierbergsstoreGo HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy!! Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40!Register to receive the Dierbergs Weekly Newsletter HERE and get access to exclusive in store coupons! 

d53 Day Sale (Thur-Fri-Sat)
Red Gold Tomato Sauce (8oz) = 4/$1
Sunshine Cheez-Its = $1.49
Frito Lay Chips (Cheetos or Fritos) or Can Dip = $1.79
Dierbergs Toasted Ravoli = $2.15
Arm & Hammer Laundry Detergent (60.5-68.75oz) = $2.99
Fish Eye Wines = $3.97
PapaNicholas Whole Bean or Ground Coffee = $4.99
Alamos Red Blend or Malbec = $7.97

Jolly Time Popcorn (3-4pk) = 10/$10
Buy 2
-Use $.75/2 Jolly Time Healthy Pop Microwave Popcorn (1/5 SS) or
-Use $1/2 Jolly Time Healthy Pop Microwave Popcorn or
-Use $1/2 Time Healthy Pop Microwave Popcorn
Final Price = as low as $.50 each
Old Orchard Healthy Balance or Fruit Juice Cocktails = 2/$3
Buy 2
-Use $1.00 off Two 64oz Old Orchard 100% Juice Blends
-Use $1.00 off any 2 Healthy Balance™ juice drinks or
-Use $1/1 Old Orchard Juice
Final Price = as low as $.50 each
Del Monte Tomatoes = $.88
Buy 4
-Use $.50/4 Del Monte Canned Vegetables (11/3 SS)
Final Price = $.76 each
Kellogg’s Pop Tarts = $1.78
Buy 3
-Use $1/3 Kellogg’s® Pop-Tarts® toaster pastries and/or Pop-Tarts mini crisps® (6 ct. or Larger, Any Flavor, Mix or Match)
Final Price = $1.45 each
Gorton’s Grilled Fillets = $2.99
Buy 2
-Use $1/2 Gortons 
Final Price = $2.49 each
Sea Cuisine Fire Roasted Fillets = $3.99
-Use $1/1 Sea Cuisine
Final Price = $2.99

d6$1 & Under Deals:
Dannon Yogurt = 10/$5
Yo-Crunch Yogurt = 10/$5
Libby’s Vegetables = 5/$3
Aim or Pepsodent Toothpaste = $.67
Chicken of the Sea Chunk Light Tuna or Sardines = $.88
Imported Fresh Blackberries (6oz) = 10/$10

Fresh Express Iceberg Garden Salad = $.78
Buy 2
-Use $1.50/2 Fresh Express (1/5 SS)
Final Price = $.03 each
Back to Nature Macaroni & Cheese = 2/$3
-Use $1/1 Back to Nature 
Final Price = $.50
Pure Protein Bars = 10/$10
Buy 2
-Use SAVE $1.00 any TWO (2) single Pure Protein® bars or
-Use $1/2 Pure Protein Single Bars (1/5 RP)
Final Price = $.50 each
Balance Bars = 10/$10
Buy 2
-Use SAVE $1.00 on any TWO (2) Balance Bar® Singles or
-Use $1/2 Balance Bar Singles (1/5 RP)
Final Price = $.50 each

d4

Quaker Perfect Portions or Real Medleys = 2/$3
-Use $1/2 Quaker Real Medleys Cups (12/8 RP)
Cap’n Crunch Cereal Bars or Quaker Cookies = 2/$4
Quaker Cereal Bars, Granola Bars, Oatmeal to Go Bars or Breakfast Cookies = 2/$5
Quaker Life, Cap’n Crunch, Oat Squares or Crunchy Bran Cereal (10.5-14.5oz) = 2/$5
Aunt Jemima Pancake Syrup = 2/$5
Aunt Jemima Pancake Mix = 2/$5
Quaker Real Medleys Bars or Warm & Crunchy Granola = 2/$6
Quaker Instant Oatmeal or Rolled Oats = 2/$6
Save $3 instantly wyb (5)
Buy 5
Deal Idea:
Buy (5) Quaker Real Medleys
-Use (2) $1/2 Quaker Real Medleys Cups (12/8 RP)
Final Price = $.50 each
Yoplait Greek Yogurt = 10/$10
Buy 5
-Use $1.00 off 5 CUPS any variety Yoplait Greek yogurt
-Use $1/5 Yoplait Greek Yogurt (1/5 SS)
Final Price = $.80 each
Barilla Plus or Gluten Free Pasta = 2/$4
-Use $1.00 off any package of BARILLA Gluten Free Pasta or
-Use $1.10 off any TWO packages of BARILLA PLUS Pasta or
-Use $1/3 Barilla Plus, Whole Grain Veggie, White Fiber or Gluten Free Pasta (1/5 SS)
Final Price = as low as $1
Kleenex Facial Tissues = 4/$5
Buy 3
-Use $.50/3 Kleenex (https://www.kleenex.com/flu/ProductImprovements/Savings) or
-Use 75¢ on any THREE (3) boxes (50 ct. or larger) OR any ONE (1) Bundle Pack® of Kleenex® Facial Tissues (not valid on trial size)
Final Price = as low as $1 each

d1Meal Deal:
Buy Fresh Ground Chuck (3.5lb or Family Pack), Get a FREE:
Russet Potatoes (5lb bag)
Yellow Onions (3lb bag)
Whole Carrots (2lb bag)

d2Deli Meal Deal:
Save $2 instantly wyb 14oz Dierbergs Kitchen Soup and Small Salad to Go

Other Deals:

Met-RX Bars = 2/$4
Buy 3
-Use SAVE $2.00 on any THREE (3) Met-Rx® Bars (no longer available)
-Use $2/3 Met-RX (1/5 RP)
Final Price =  $1.33 each
Lysol Wipes and Cleaners = 2/$5
B2G1 FREE
Buy 3
-Use $.50/2 Lysol Cleaners (1/5 S) or
-Use $0.50/2 Lysol Disinfecting Wipes (1/5 SS)
Final Price = $1.50 each
Crystal Light Drink Mix = 2/$3.99
Buy 2
-Use $1/2 Crystal Light Drink (1/5 SS)
Final Price = $1.50 each
Dole Fruit Bowls or Gels = 2/$4
Buy 2
-Use Save $1.00 on any TWO (2) packages of DOLE® Fruit in Gel, Fruit Crisp or Parfait or
-Use Save $1.00 on any TWO (2) packages of DOLE Fruit Bowls® Fruit in 100% Juice or DOLE® Fruit Squish’ems!™
Final Price = $1.50 each
Kellogg’s Pop Tarts = 3/$6
Buy 3
-Use $1/3 Kellogg’s® Pop-Tarts® toaster pastries and/or Pop-Tarts mini crisps® (6 ct. or Larger, Any Flavor, Mix or Match)
Final Price = $1.67 each
Bel Vita Breakfast Biscuits = 2/$5
Buy 2
-Use $0.75/2 Belvita Breakfast Biscuits (1/5 SS) or
-Use $1/2 Belvita Breakfast Biscuits
Final Price = as low as $2 each
All Ultra Laundry Detergent or Snuggle Fabric Softener = 2/$7
Buy 2
-Use $2.00 off any 2 all laundry detergent or
-Use $3/2 All Laundry (1/5 RP)
Final Price = as low as $2 each
Prairie Farms Cottage Cheese or Sour Cream (24oz) = 2/$6
-Use $.35/1 Prairie Farms Sour Cream –doubles
-Use $.35/1 Prairie Farms Cottage Cheese–doubles
Final Price = $2.30 each
Zevia Soda (6pk) = 3/$10
Buy 2
-Use $2/2 Zevia Soda Coupon
Final Price = $2.33 each
Prairie Farms Iced Coffee, Almond Lactose Free Milk = 2/$6
-Use $.50/1 Prairie Farms Iced Coffee
Final Price = $2.50
Sargento Snack Cheese = 2/$6
-Use $.50/1 Sargento (1/5 SS)
Final Price = $2.50
Morningstar Farms Products = 2/$7
Buy 2
-Use $1/2 Morningstar Farms
Final Price = $3 each
Planters NUTrition Mix or Harvest Roasted Nuts = $4.99
Buy 2
-Use $1.00 off 2 PLANTERS Nut Products or Peanut Butter or
-Use $1/2 Planters Nuts (11/17 SS)
Final Price = $4.49 each
DiGiorno or California Pizza Kitchen = 2/$12
-Use $1.50/1 California Pizza Kitchen Pizza
Final Price = $4.50

Want more coupons??  Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 1 comment… read it below or add one }

1 Karen January 9, 2014 at 4:36 pm

There is a coupon for $1.00 off 3 Yoplait Greek yogurt on the Box Tops for Education website.

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: