Dierbergs Weekly Deals 5/7-5/13

by Cristi on May 7, 2013. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Dierbergs, Dierbergs Weekly Ad

dierbergsstoreGo HERE to get all the info on their REVISED Coupon Policy!! Dierbergs Doubles 15 Coupons, limit 3 identical coupons, up to $.40!Register to receive the Dierbergs Weekly Newsletter HERE and get access to exclusive in store coupons! This weeks deal:

 

Deals $1 & Under:
Bi-Color Corn (in husk) = 4/$1
Libby’s Vegetables = 5/$3
Powerade = $.79
Suave Shampoo or Conditioner = $.79
Georgia’s World Jumbo Yellow Sweet Vidalia Onions = $.99/lb
7Up, Dr. Pepper or Sunkist 2 Liters = 10/$10
Libby’s Fruit Cans = 10/$10
Starkist Chunk Light Tuna = 10/$10
Sensations Beverage Napkins (24-40ct) = 10/$10

Crest Toothpaste (6.4oz) = $.99
-Use $1/1 Crest (4/28 PG)
Final Price = FREE
VanCamp’s Pork & Beans = 5/$4
-Use $0.35/1 VanCamp’s Baked Beans (5/5 SS)—doubles
Final Price = $.10
Yoplait Yogurt = 10/$5
Buy 6
-Use $.40/6 Yoplait Yogurt Cups, Void in LA, NJ, ND, NV & TN—doubles or
-Use $.40/6 Yoplait Cups (3/24 SS)
Final Price = $.37 each
New York Texas Toast Croutons = 4/$5
-Use $.40/1 New York Texas Toast Croutons (4/7 SS)—doubles
Final Price = $.45
Stonyfield Oikos Greek Yogurt = 4/$5
Buy 2
-Use $.50/2 Stonyfield Organic Greek Yogurt, (2) 5.3 oz cups or (1)16 oz or (1) 4oz 4 pk
Final Price = $1 each

 

Other Deals:

So Delicious Coconut Milk Greek Yogurt = 3/$5
-Use $.55/1 So Delicious Dairy Free Product or
-Use $.55/1 So Delicious Dairy Free Product
Final Price = $1.17
SpeedStick or Lady SpeedStick = 2/$5
Buy 2
-Use B1G1 FREE Speed Stick Antiperspirant / Deodorant, mens or lady, up to $2.99 (4/28 SS)
Final Price = $1.25 each
Nabisco Bel Vita Breakfast Biscuits = 2/$5
Buy 2
-Use $2/2 Belvita Breakfast Biscuits, 8.8 oz
Final Price = $1.50 each
Boulder Canyon Cut Chips = 2/$5
-Use $1/1 Boulder Canyon Chips
Final Price = $1.50
Hefty Plates/Bowls/Cups = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Hefty Foam Plates or Bowls (3/17 RP)
Final Price = $1.50 each
Evol Burritos = 2/$5
-Use $1/1 Evol Product
Final Price = $1.50
Classico Pasta Sauce = 2/$4
Buy 3
-Use $1/3 Classico Jars, any
Final Price =$1.67 each
Kellogg’s Pop Tarts = 3/$6
Buy 3
-Use $1/3 Kellogg’s Pop-Tarts Toaster Pastries or Pop-Tarts Mini Crisps, 6 ct+, Any Flavor
Final Price = $1.67 each
All Detergent (32-50oz) or MightyPacs (24ct) = $2.99
-Use $1/1 All Liquid, Powder, or Mighty Pacs Laundry Detergent, excludes trial size or
-Use $1/1 ALL Detergent, liquid, powder or mighty pacs (5/5 RP)
Final Price = $1.99
Sargento Shredded Cheese = 2/$5
-Use $.50/1 Sargento Natural Blends or Slices (4/14 SS)
Final Price = $2
North Star Ice Cream Bars, Fudge Bars or Dream Bars = 2/$5
-Use $.50/1 North Star Frozen Treat, Any Variety
Final Price = $2
Sister Schubert’s Dinner Rolls or Sweet Rolls = 2/$6
-Use $.75/1 Sister Schubert’s Homemade Rolls
Final Price = $2.25

lays

Cheetos, Fritos, Doritos, Ruffles or Lay’s Potato Chips = 2/$7.98
Save $2.98 instantly wyb (2)
Buy 2
Final Price = $2.50 each
Carnation Instant Breakfast = $4.49
-Use $1.50/1 Carnation Breakfast Essentials or
-Use $1/1 Carnation Breakfast Essentials (3/10 RP)
Final Price = as low as $2.99
DiGiorno or California Pizza Kitchen Pizzas = $5.99
-Use $1.50/1 Digiorno Pizzeria! Pizza (4/21 SS) or
-Use $2/1 DiGiorno Pizzeria Pizza  or
-Use $1.50/1 DiGiorno Pizzeria
Final Price = as low as $3.99
Hefty Kitchen or Trash Bags = $6.99
-Use $.55/1 Hefty Waste Bags or
-Use $.55/1 Hefty Waste Bags (5/5 RP)
Final Price = $6.44
Green Mountain K Cup Coffee or Tea = $7.99
-Use $1/1 Green Mountain Coffee K-Cup Packs, 12 ct
Final Price = $6.99
Huggies Diapers Jumbo Pack = $9.99
-Use $1.50/1 package of HUGGIES® Diapers (Jumbo Pack or larger) or
-Use $2/1 package of HUGGIES® Little Movers Slip-On® Diapers or
-Use $1.50/1 PULL-UPS® Training Pants (Jumbo Pack or larger)
Final Price = $7.99

 

keebMix or Match Items = 2/$4.98
Kellogg’s Rice Krispies Treat Bars (8ct)
Kellogg’s Fruit Snacks
Keebler Pitter Patter Cremes
Keebler Pretzel Bites
Keebler Chips Deluxe Cookies
Keebler Sandwich Crackers (8ct)
Keebler Graham Crackers
Keebler Soft Batch or Animal Cookies
Keebler Vanilla Wafers
Keebler Cinnamon Roll Cookies
Keebler Sandies Cookies
Cheez-It Snack Crackers

Kellogg’s Special K Popcorn Chips or Crackers = 2/$4.98
Buy 2
-Use (2) $.70/1 Kellogg’s Special K Crackers, Cracker Chips or Popcorn Chips
Final Price = $1.79 each
Kellogg’s Fiber Plus or Nutri-Grain Cereal Bars = 2/$4.98
Buy 2
-Use $1/2 Kellogg’s Fiber Plus Antioxidants Bars (4/7 RP) or
-Use (2) $.70/1 Kellogg’s Fiber Plus Bars (4/7 RP)
Final Price = as low as $1.79 each
Kellogg’s Cereal = 2/$4.98
-Use $.50/1 Kellogg’s Smart Start Cereal, 17.5 oz+ or
-Use $.50/1 Kellogg’s Rice Krispies Cereal, 11 oz+ or
-Use $.50/1 Kellogg’s Apple Jacks Cereal, 8.7 oz+ or
-Use $1/3 Kellogg’s Cereals, 10 oz+ or
-Use $1/2 Kellogg’s Frosted Flakes Cereals, 10.5 oz+ or
-Use $1/3 Kellogg’s All Bran, Smart Start, Product 10, Muselix, Crispix, or Fiber Plus or Raisin Bran Cereal, 11.5+ oz (4/28 RP)
-Use $1/3 Kellogg’s Cereals, 10+ oz (4/7 RP)
Final Price = as low as $1.99 each
Keebler Crackers (Townhouse, Toasteds or Wheatables) = 2/$4.98
Buy 2
-Use $1/2 Keebler Crackers (3/24 SS)
Final Price = $1.99 each

Want more coupons?? Check out the Coupon Database or print coupons directly from below…

Print Friendly

{ 2 comments… read them below or add one }

1 Karen May 8, 2013 at 2:19 pm

Bought 4 DiGiorno Pizzeria pizzas today using the coupons. I got a $3 Catalina at the checkout!

Reply

Cristi 2 Cristi May 8, 2013 at 7:29 pm

Thanks for the heads up Karen! There’s actually a few catalina deals around… I’m working on a post now :)

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: