Schnucks Weekly Deals 1/2-1/6

by Cristi on January 2, 2013. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Schnucks, Schnucks Weekly Ad

SCHNUCKS COUPON POLICY: Schnucks will double up to 15 coupons $0.40 or less per transaction (some store such as Washington Missouri Double up to $.50). Additional coupons above and beyond the 15 will not double and will only deduct at the face value of the coupon. There is no limit on how many non-doubling coupons can be used per transaction. Schnucks can take Internet printable coupons for a value up to $5, but only if they scan and they are not for a free product without a purchase requirement. Schnucks can not take any digital coupons that are scanned from a phone.Review Schnucks Coupon Policy HERE!

10/$10 Sale:
Oscar Mayer Lunchables
Kangaroo 7-in Pita Pockets
Tony’s Crispy Crust Pizza
PictSweet Delux Sides Vegetables
Del Monte Fruit Naturals
Dole Classic Iceberg Salad
Hunt’s Pasta Sauce
Creamette or Ronzoni Pasta
Schnucks Peeled Baby Carrots
Hunt’s Snack Pack Pudding or Gelatin
Schnucks Whole White Mushrooms (8oz)
Cuties Tangerine Jujice (8oz)
Brooks Chili Mix or Chili Beans
Kraft Shapes Mac & Cheese
Knorr Rice and Pasta Side Dishes
Chef Boyardee Pasta w/Meat
Betty Crocker Bowl Appetit
Ro-Tel Tomatoes
Hunt’s Tomatoes
New York Texas Toast Croutons
Hunt’s Ketchup
Durkee or Weber Grilling Spices
SoBe, Mistic, Fuze or Snapple Drinks
Glaceau, Smart or Vitamin Water
Simply Juices (12-13.5oz)
Hawaiian Punch (32oz)
Ore-Ida Extra Crispy Easy Fries
Daisy Sour Cream (8oz)
Jose Ole Chimichangas or Burritos
Pepperidge Farms Goldfish Crackers (2oz)
Lay’s Stax
Clif or Luna Nutritional Bars

Quaker Instant Oatmeal Express = 10/$10
Buy 2
-Use $1/2 Quaker Items (IE)
Final Price = $.50 each
Old Orchard Juice = 10/$10
Buy 2
-Use B1G1 FREE Old Orchard Frozen Juice Concentrate (IE), to $2.19
Final Price = $.50 each
Uncle Ben’s Country Inn Rice Sides = 10/$10
Buy 3
-Use $1/3 Uncle Ben’s Products
Final Price = $.67 each
Yoplait Greek Yogurt Cups = 10/$10
Buy 2
-Use $.50/2 Yoplait Greek Yogurt Cups (11/11 SS) or
-Use $0.50 off TWO CUPS Yoplait Greek yogurt
Final Price = $.75 each
Progresso Vegetable Classics Soups = 10/$10
Buy 4
-Use $1/4 Progresso Soups (12/9 SS)
Final Price = $.75 each
Jell-O Pudding or Gelatin Mix = 10/$10
Buy 2
-Use $.50/2 Jell-O, gelatin or pudding (12/9 SS)
Final Price = $.75 each
Kleenex Facial Tissue = 10/$10
Buy 3
-Use $.30/3 Kleenex Boxes, 50 ct+ OR (1) Bundle pack (12/2 SS)—doubles
Final Price = $.80 each
Michelina’s Entrees = 10/$10
Buy 5
-Use $1/5 Michelina’s Gourmet Entree
Final Price = $.80 each

Switch & Save:

Buy Quaker Instant Oatmeal (8-12ct) & get a FREE Schnucks Instant Oatmeal (8-10ct)
Deal Idea:
Buy (2) Quaker Instant Oatmeal AND (1) FREE Schnucks Instant Oatmeal
-Use $1/2 Quaker Items (IE)
Final Price = varies

 

Other Deals:

Yoplait Yogurt = 20/$10
Buy 6
-Use $0.40 off 6 cups Yoplait Yogurt —doubles or
-Use $.40/6 Yoplait Yogurt Cups (11/11 SS)—doubles
Final Price = $.37
Nabisco Snack Crackers = 2/$4
Triscuits, Wheat Thins and more
-Use $1/1 Wheat Thins BIG
Final Price = as low as $1
Healthy Choice Complete Meals = 5/$10
-Use $.75/1 Healthy Choice New Baked Entree
Final Price = $1.25
Funyuns, Rold Gold, Cheetos or Fritos = 3/$8
Get $3 Instant Savings wyb (3)
Buy 3
Final Price = $1.67 each
Healthy Choice Lunch Steamers, Bakes or Complete Meals = 5/$10
Buy 3
-Use $1.00 off any three (3) Healthy Choice® Complete Meals
Final Price = $1.67 each
General Mills Fiber One Bars = 2/$5
-Use $0.40 off 1 box Fiber One 90 Calorie Chewy Bars–doubles or
-Use $0.50 off 1 box Fiber One Protein Chewy Bars
Final Price = as low as $1.70
Cascadian Farms Cereal = 2/$5
-Use $.75/1 Cascadian Farm Cereal, any flavor or variety
Final Price = $1.75
General Mills Fiber One Cereal = 2/$5
-Use $0.75 off any ONE BOX Fiber One cereal
Final Price = $1.75
Healthy Choice Café Steamers = 4/$10
Buy 2
-Use $1.00 off 2 Healthy Choice Cafe Steamers
Final Price = $2 each
Truvia (40ct) = $2.99
-Use $.85/1 Truvia® Natural Sweetener or Truvia® Baking Blend with sugar
Final Price = $2.14

Purchase $30 worth of P&G Products in a Single Transaction, Get a $10 Catalina:
Downy Liquid Fabric Softener (48-60 loads) = $4.97
Iams Dog Food (15.5-17.5 lb) = $17.99

Crest Toothpaste (6.4oz) = 2/$3
-Use $.50/1 Crest Toothpaste or Liquid Gel, 4 oz+ (12/30 PG)
Final Price = $2
Pantene Hair Care = 2/$7
Buy 2
-Use $3/2 Pantene (12/30 PG)
Final Price = $2 each
Old Spice or Secret Antiperspirant = 2/$5
Buy 2
-Use $1/2 Old Spice (12/30 PG)
Final Price = $2 each
Cascade Auto Dish Detergent = $3.97
75 oz. pkg. – Gel or powderor 16-20 ct. pkg
-Use $.25/1 Cascade (12/30 PG)—doubes
Final Price = $3.47
Duracell Batteries = $5.49
2 ct. pkg. – 9 volt,4 ct. pkg. – C or D or6-8 ct. pkg- AA or AAA
-Use $.50/1 Duracell CopperTop, Ultra Power, Ultra Photo, Lithium, or Specialty Batteries, excludes 1 ct (12/30 PG)
Final Price = $4.99
Always Pantiliners or Maxi Pads or Tampax Tampons = $5.99
-Use $1/1 Always Infinity including Radiant Infinity, 12 ct+ (12/30 PG) or
-Use $1/1 Tampax Pearl or Radiant, 16 ct+, including Compak (12/30 PG)
Final Price = $5.49
Pampers Baby Wipes (192-216ct) = $5.99
-Use $0.50 off ONE Pampers Wipes 60 ct. or larger or
-Use $.50/1 Pampers Wipes, 60 ct+ (12/30 PG)
Final Price = $5.49
Charmin Bath Tissue = $6.97
Mega Rolls (6ct) or Double Rolls (12ct)
-Use $.25/1 Charmin (12/30 PG)—doubles
Final Price = $6.47
Bounty Big Roll Paper Towels = $7.97
-Use $.25/1 Bounty, towels or napkins (12/30 PG)—doubles
Final Price = $7.47
Tide Liquid Laundry Detergent (40-64 loads) = $11.97
-Use $1.50/1 Tide Detergent, excludes PODS (12/30 PG)
Final Price = $10.47
Pampers Super Box Diapers (72-112ct) = $24.97
-Use $1.50 off ONE Pampers Baby Dry Diapers
Final Price = $23.47


Print Friendly

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post: