Shop N Save Weekly Ad Deals 11/4 – 11/10

by Cristi on November 5, 2012. This post may contain affiliate links.Affiliate Link

POSTED IN: Shop N Save, Shop n Save Weekly Ad

You can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double couponsFamiliarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy. BELOW ARE MY TOP PICKS (listed in Final Price order)

Buy any 8 cans of Chilli Man Chili or S&W Beans and receive a $5 Shop n Save Gift Card by mail:

S&W Beans = 5/$4
Buy 8
-Use (4) $1/2 S&W Beans (10/14 SS)
Final Price = FREE + $2.60 overage!!!
Chilli Man Chili = 4/$5
Buy 8
Final Price = $.63 each

$1 Produce Sale:
Fresh Broccoli Crowns or Zucchini Squash = $1
Polar Fruit Cups = $1
California Red or Green Leaf Lettuce = $1/lb
Washington State Red Delicious Apples = $1/lb

$5 Meat Sale:
Essential Everyday Mashed Potatoes or Macaroni & Cheese = 2/$5
TenderBird Boneless Skinless Chicken Breast (3lb bag) = $5
Weaver Chicken Nuggets or Strips = $5
Swaggerty Pork Sausage Patties = $5

$1 & Under Deals:
Fresh Green Cabbage = $.48/lb
Prairie Farms Sour Cream or French Onion Dip = $.88
Shop ‘n Save White or Wheat Sandwich Bread = $1
Hamburger or Hot Dog Buns (8ct) = $1
Mini Muffins (3ct) = $1
Fresh Express Garden Salad (12oz) = $1
Whole White Mushrooms (8oz) = $1
Fresh Green Beans = $1/lb
Tony’s Crispy Crust = 10/$10
Kraft Macaroni & Cheese Dinner = 10/$10
Creamette Pasta = 10/$10
Hunter Bologna or Cooked Salami = 10/$10
Tennessee Pride Sausage Gravy (8oz) = 10/$10

Other Deals:

Swanson Broth Cans = $.77
Buy 5
-Use $.40/5 Swanson, broth, cans (11/4 SS)
Final Price = $.69 each
Campbell’s Cream of Mushroom = $.97
Campbell’s Cream of Chicken = $1
-Use $.40/3 Campbell’s Condensed Great for Cooking Soups or
-Use $1/4 Campbell’s Condensed Great for Cooking Soups
Final Price = as low as $.72 each
Ocean Spray Juice Drink (64oz) = 2/$4
-Use $1/1 Ocean Spray Low Tart or 2/3 Less Sugar Cranberry Juice Cocktail, 64 oz —if included
Final Price = $1
Campbell’s Condensed Soup = 4/$5
Buy 3
-Use $.40/3 Campbell’s Condensed Soups, excluding Great for Cooking soups or
-Use $1/5 Campbell’s Condensed Soups, excluding Great for Cooking soups or
-Use $.40/3 Campbell’s Condensed Copons (excl. chicken noodle, tomato, and Great for Cooking) (10/7 SS)
Final Price = as low as $1.12
Malt O Meal Cereal = 3/$5
Buy 3
-Use $1.50/3 Malt-O-Meal Cereals, excludes single serve
Final Price = $1.17
Ortega Taco Shells (12ct) = 3/$5
Buy 2
-Use $.50/2 Ortega Products (10/7 SS)
Final Price = $1.42 each
Smart Balance Spread = 2/$4
-Use $.50/1 Smart Balance Spreadable Butter or Blended Butter Sticks (9/30 SS)
Final Price = $1.50
Land O’ Frost Sliced Lunchmeat (9oz) = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Land O’Frost Premium, Delishaved or Bistro Favorites
Final Price = $1.50 each
Eagle Brand Milk = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Eagle Brand Sweetened Condensed Milk (11/4 RP)
Final Price = $1.50 each
Flav-R-Pac Vegetables = 2/$4
-Use $.50/1 Flav-R-Pac or Westpac Product (9/9 SS)
Final Price = $1.50
Prairie Farms Cottage Cheese (16oz) = $1.88
-Use $.35/1 Prairie Farms Cottage Cheese, Any Variety, 16 oz
Final Price = $1.53
DiGiorno Pizza = 4/$11
Buy 3
-Use B2G1 FREE DiGiorno Pizzas (10/28 RP)
Final Price = $1.83 each
Swanson Broth (32oz) = 2/$4
Buy 3
-Use $.40/3 Swanson, broth or stock cartons (11/4 SS)
Final Price = $1.87 each
Spice Island Thyme = $2.38
Spice Island Ground Nutmeg = $3.72
Buy 2
-Use $1/2 Spice Islands Products
Final Price = as low as $1.88 each
Ortega Taco Sauce = $2.18
Buy 2
-Use $.50/2 Ortega Products (10/7 SS)
Final Price = $1.93 each
North Star Novelties = 2/$5
6ct Bars or Sundae Cups Assorted Varieties
-Use $.50/1 North Star Frozen Treat, Any Variety
Final Price = $2
Prairie Farms Ice Cream = 2/$5
-Use $.40/1 Prairie Farms Square Half Gallon Ice Cream, Any Variety
Final Price = $2.10
Kellogg’s Cereal = 2/$6
Crispix, Frosted Mini Wheats, Raisin Bran or Bite Size Frosted Mini Wheats, Mixed Berry in the Middle or Touch of Raspberry, Original, Chocolate or Cinnamon Roll Little Bites or Blueberry Muffin or Strawberry
-Use $1/2 Kellogg’s Corn Flakes, Crispix or FiberPlus Cereals or
-Use $1/2 Kellogg’s Crispix Cereals, 12 oz+ or
-Use $.70/1 Kellogg’s Frosted Mini Wheats Cereal, 14.5 oz+
Final Price = as low as $2.30 each
Jack’s Pizza = 3/$9
Buy 3
-Use $1/3 Jack’s Pizza, 15 – 30 oz (10/28 RP)
Final Price = $2.67 each
Check the Coupon Database to find coupons for other items you may see in the ad!


Print Friendly

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post: